NLP Giriş Eğitimi

Temel NLP Becerileri Eğitimi...

 • NLP Giriş Eğitimi fırsatı nedir?
 • Modüler NLP eğitimi nedir?
 • Kimlerin katılması önerilir?
 • NLP Giriş eğitimi konu başlıkları.
 • NLP Giriş eğitim ücretleri.

NLP Giriş - Temel Beceriler Eğitimi

"Kolay Tanışma Fırsatı Hakkında Bilgi"

NLP Giriş - Temel Beceriler Eğitimi Nedir?

NLP konusunda yeni iseniz ve Türkiye'de yüksek eğitim standartlarında uygulamalı bir NLP eğitimi almaya karar verdiyseniz, 2 günlük "NLP Giriş" eğitim programımıza katılarak, bizimle NLP dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Tecrübemize güvenin!  

NLP alanında kapsamlı bir uzmanlaşma yolculuğuna çıkmadan önce, bizimle ve NLP içerikleri ile tanışmak, NLP öğrenmenin avantajlarını deneyimlemek isteyen herkes "NLP Giriş" eğitimine davetlidir.

Yüz yüze ve uygulamalı "NLP Giriş" eğitim programımız, yoğunluğu azaltılmış sınıflarda 1 hafta sonunda 2 tam gün olarak gerçekleştirilir ve toplam 18 saatlik kapsamı bulunur.

2 gün, yüz yüze ve uygulamalı "NLP Giriş" temel beceriler eğitimine diğer bölümlerden bağımsız olarak katılabilir ve eğitmenimizle tanıştıktan sonra devam etmek ya da etmek istemediğinize sonra karar verebilirsiniz.

"NLP Giriş" eğitiminde, temel NLP bilgi ve teknikleri, teorik ve uygulamalı olarak verilir. Eğitimin hedefi, NLP tekniklerinin günlük ve profesyonel yaşam içindeki sorumlu ve yaratıcı kullanımını mümkün kılan teknik bilgi ve becerilerin gelişimini sağlamaktır.

"NLP Giriş" eğitimi, kapsamlı bir "NLP Uygulayıcısı" (Practitioner) programının ilk 2 günlük konularını (1. modülünü) kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle mezuniyet sonrasında, NLP alanında uzmanlaşmayı sürdürmek isteyenler, programın devamı olan "NLP Practitioner" sertifika eğitim programına kayıt yaptırarak, eğitimlerini kaldıkları yerden sürdürebilir. Bunun için katılımcılar "NLP Practitioner" ücret farkını ödeyerek bir üst kura zamansal veya ekonomik bir kayıp yaşamaksızın geçiş yapabilirler.

Uluslararası NLP eğitim organizasyonları tarafından belirlenen NLP eğitim müfredatı ile uyumlu olan yoğun uygulamalı "NLP Giriş" eğitim programımız size insan mühendisliğine dair uygulanabilir, katma değeri yüksek bilgi ve beceriler kazandıran, yaşayarak ve yaşatarak öğrenme süreçlerinin yer aldığı donanımlı bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.

NLP Eğitim Basamakları
NLP Practitioner eğitimi ne işe yarar? Faydaları
NLP Giriş eğitimi kazanımları

NLP eğitimi, yaşam becerilerinize ve hayatınıza yapacağınız bir yatırımdır. Yaşamınızın mimarı olma yolunda atacağınız önemli bir adımdır.

Uygulamalı NLP eğitim programlarımız, hayatın içerisinden konuların ele alındığı, kendimizi ve başka insanların doğasını keşfe çıktığımız, tüm yaşamınız boyunca yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz faydalı bilgiler, pratik teknikler ve beceriler bütünüdür.

NLP Giriş (Temel Beceriler) Eğitimi sizi, gerçek hayatta uygulanabilir pratik psikoloji ve iletişim becerileri ile donatan, kapsamlı bir kişisel ve profesyonel gelişim programıdır.

İşimizde ve özel yaşamımızda, arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşabilmek için, insan zihninin çalışma prensiplerini biliyor olmamız ve insan ilişkilerini başarıyla yönetebiliyor olmamız çok önemlidir. Sürdürdüğümüz yaşamın kalitesi, kendimizi ve ilişkilerimizi ne kadar başarılı yönetebildiğimiz ile doğrudan ilişkilidir. NLP, beyininiz ve etkili iletişim için adeta "Pratik bir kullanma kılavuzu" niteliğindedir.

Hayatınızda veya işinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa veya koçluk, terapi, eğitim, danışmanlık, yönetim, insan kaynakları, satış ve benzeri insan odaklı mesleki alanlarda bir kariyer hedefliyorsanız, Temel NLP Becerileri eğitiminde öğreneceklerinizden çok faydalanacaksınız.

NLP, insan mühendisliği araçları, etkili iletişim ve yüksek performans modelleme bilimidir. Zihinsel kaynaklarınızı etkin biçimde kullanmayı öğreten ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştiren NLP, mesleğinizde ve özel hayatınızda, hedefleriniz doğrultusunda daha başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Temel NLP Becerileri eğitiminde,

 1. NLP'nin ne olduğunu öğrenecek, temel kavram ve becerilerle tanışacaksınız.
 2. Başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğreneceksiniz.
 3. İnsanlarla güvene dayalı, güçlü bağlarlar oluşturmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.
 4. İnsanları etkileyerek, ikna ederek, profesyonelce arzu edilen sonuca yönlendirmeyi öğreneceksiniz.
 5. Özel ve profesyonel yaşamda uygulanabilir pratik psikoloji ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştireceksiniz.
 6. İnsan zihninin temel çalışma prensiplerini, kendinizi ve başka insanları daha iyi tanıyacaksınız.

NLP eğitimine

kimlerin katılması önerilir?
NLP Practitioner Pratisyen eğitimi kime önerilir
NLP eğitimi kime önerilir:
NLP eğitiminden kimler faydalanabilir?

Geliştirmiş olduğu pratik yaşam becerileri nedeniyle, kişisel gelişimine önem veren herkes, NLP eğitim sisteminin ilk modülü olan NLP Giriş eğitiminden yüksek düzeyde istifade edebilir.

Özel veya mesleki hedefleri doğrultusunda daha hızlı yol almak isteyen, zihinsel ve duygu hakimiyet becerilerini arttırmak isteyen, insan ilişkilerini daha başarılı yönetebilmek isteyen kişiler için NLP çok zengin bir alet çantasıdır.

İnsana değer veren, öğrenmeyi veya öğretmeyi seven, gelişmeyi veya başkalarını geliştirmeyi, yardım etmeyi seven herkes eğitim sürecinden faydalanabilir.

NLP size hemen hemen her meslekte, daha başarılı sonuçlar üretebilmeniz için kullanabileceğiniz güçlü araçlar öğretir. İşinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa "NLP Giriş" eğitim programımıza mutlaka katılmanızı öneriyoruz.

Profesyonel koçlar, hekimler, eğitimciler, idareciler, konuşmacılar, diyetisyenler, psikologlar, psikoterapistler, insan kaynaklarında görev yapanlar, psikolojik danışmanlar, avukatlar, mühendisler, satıcılar, girişimciler, sanatçılar...

Kişisel ve mesleki gelişim üzerine okumak değil, YOL ALMAK ve YAŞAMAK isteyenlerin bu eğitim programından faydalanabileceğini düşünüyor ve katılmalarını öneriyoruz!

Kontenjan Sınırlaması:

Kontenjan Sınırlaması: Pandemi güvenlik önemleri ve yoğun uygulamalı eğitim düzenimiz nedeniyle kontenjanlarımız kısıtlıdır! NLPAT vaktinde ön kayıt yapılması durumunda dahi ilgili eğitim programında her zaman yer ayırmayı garanti edemez.

NLP Trainer Taşkın Köksalan
Eğitmen: Taşkın Köksalan

NLP sertifika eğitimlerimiz, sadece uluslararası akreditasyona sahip, yetkili NLP uzmanları ve alanında uzman konuk eğitmenler tarafından verilmektedir.

Alanında yüksek tahsil görmüş eğitmenlerimiz sizi ihtiyacınız olan pratik ve teorik bilgi ile donatırken, merak ettiğiniz soruların açıkta kalmamasına özen gösterir. Programdan sorumlu eğitmeniniz:

Taşkın Köksalan - NLP Master Trainer IN - ICI - DVNLP

Diğer eğitimlerden farkı?

Tek fark, benzerliğimizin bulunmaması :) Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayın..

NLP Rehberi

Benim için doğru olan NLP eğitimine nasıl karar verebilirim? İhtiyacım olan bilgiler?

Türkiye'de NLP

Türkiye'de az tanınan NLP hakkında bilinmesi gerekenler burada. Türkiye 'de NLP.

NLP Sertifika Eğitimleri Nerede

NLP Ankara - NLP İstanbul - NLP İzmir - NLP Antalya
NLP Ankara
Ankara NLP Practitioner
Ön Kayıtlar Başladı

İlçe: Çankaya

NLP İstanbul
İstanbul NLP Practitioner
Ön Kayıtlar Başladı

İlçe: Taksim

NLP İzmir
İzmir NLP Practitioner
Ön Kayıtlar Başladı

İlçe: Alsancak

NLP Antalya NLP Konya NLP Eskişehir NLP Adana
Diğer Şehirler
Birlikte Planlayalım

Tüm Türkiye

NLP Eğitim Takvimi

NLP Giriş Eğitimi konu başlıkları

NLP eğitimine giriş
NLP'ye Giriş:
Bu bölümde NLP ile tanışıyoruz. NLP tam olarak nedir? Ne anlama geliyor? Diğer disiplinlerden farkı nedir? NLP dünyasına sağlıklı bir giriş yapabilmek için gerekli olan temel kavramlar ve zihnin temel işleyiş prensipleri hakkında uygulamalı bilgi alırken kendinizle ilgili yeni farkındalıklar yaşamaya hazır olun. 

Alt başlıklar:
 > NLP ve temel kavramlar
 > NLP tarihi ve önemli kişiler
 > Temel NLP varsayımları
 > Algı filtreleri ve öznel gerçeklik

NLP ile algıda keskinlik ve kalibrasyon
Algıda Keskinlik (Calibration):
Başarılı bir iletişimin ilk koşulu, ihtiyaç durumunda odaklayabileceğiniz keskin bir algılama becerisidir. Söz ve davranışlarımızın karşımızdakinde meydana getirmiş olduğu tepkileri gözlemleyebildiğimiz taktirde, konuşmanın akışını hedeflerimiz doğrultusunda yönlendirebiliriz. NLP Practitioner eğitimine algılarımızı bilinçli bir şekilde odaklama ve konsantrasyon uygulamalarıyla başlıyoruz. Eğitimin ilerleyen bölümlerinde bu konudaki teknik repertuvarımızı genişleteceğimiz gibi, pratik uygulamalarla algılama becerimizden de en iyi şekilde faydalanmayı öğreniyoruz.

Alt başlıklar:
> İçerikli / içeriksiz iletişim sinyalleri
> Beden dili ve ses izdüşümün bilinçli algılanması
> Bilinçsiz mikro mimik ve ifadeler
> Kalibre olma egzersizleri
> Sinyal değişimlerini fark etme becerisinin geliştirilmesi
> Fark edilen tutarsızlıklardan faydalanma

NLP stratejik iletişim becerileri
Stratejik İletişim Becerileri (Communication Skills 1):
İletişimin ustaları, karşılarındakilerle iletişime girerken onların dünyasına bir adım atarlar ve uyum dolu bir ilişki inşa ederler, daha sonra bu ilişkinin sağlamış olduğu güven duygusuyla önderliğe geçebilirler. Sözlü ve sözsüz iletişim sanatını kullanarak, güven dolu ilişkiler kurup, iletişim süreçlerini yönlendirmeyi öğrenin! Satışta, terapide, eğitimde, danışmanlıkta veya özel hayatınızda stratejik iletişim becerilerinizi geliştirerek daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz. 

Alt başlıklar:
> Sözlü sözsüz uyumlanma becerisinin geliştirilmesi
> Beden dili uyumu (Mirroring)
> Çapraz aynalama (Crossover Mirroring)
> Ses ve sözel İfade uyumu (Matching)
> Güven bağı oluşturma (Rapport)
> Psikolojik (duygusal) direnci azaltma 
> Değişime öncülük etme (Leading)
> Bilinçli uyum bozma (Mismatching)

NLP temsil sistemleri duyuların dili VAKOG
Temsil Sistemi (NLP Representational Systems):
Bu derste insanların duyusal tercihlerini fark etmeyi ve bir amaç doğrultusunda nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz! Geliştireceğiniz farkındalık ve yapacağımız pratik alıştırmalar yardımıyla, kendinizi daha iyi ifade edebilmenin püf noktalarını öğrenecek, karşı tarafın da sizi daha iyi anlayabilmesini kolaylaştırmış olacaksınız. İletişiminize yepyeni bir boyut kazandıracak olan bu dersi özel veya mesleki yaşamınızda hemen kullanmaya başlayarak ilişkilerdeki anlaşmazlıkları çözümleyebilir, daha tatmin edici güçlü ilişkiler yaratabilirsiniz. Duyu dilini bilinçli kullanmayı öğrenerek, satış, sunum, terapi, eğitim veya danışmanlık gibi mesleki alanlarda ve özel hayatınızda daha etkili sonuç almayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Duyusal sistem ve tercih farklılıklarına giriş (VAKOG)
> Uyumu derinleştirmede temsil sisteminin kullanımı
> Baskın temsil sistemini gösteren belirtiler
> Dil ve temsil sistemi ilişkisi
> Konuşma hızı ve temsil sistemi ilişkisi
> Göz hareketleri ve temsil sistemi ilişkisi
> Belirtilen okunması ve doğrulanması
> Temsil sistemini stratejik iletişimde kullanımı

NLP Giriş Eğitimi Ücretleri

Pandemi süreci kontenjanlarımız sınırlıdır. Fırsatı kaçırmamak için koşulsuz "Ön Kayıt" yaptırabilirsiniz.

Standart Kayıt

 • Saat ücreti: 55 TL
 • ₺ 1.000
 • Uluslararası NLP eğitim müfredatı
 • ile tam uyumlu 18 saat
 • sınıf içi örgün eğitim

Grup veya Öğrenci

 • Saat Ücreti: 38 TL
 • ₺ 800
 • En az 2 kişi birlikte kayıt  
 • veya 28 yaşını geçmemiş
 • öğrenciler için geçerlidir.

Pandemi Süreci İndirimi

 • Saat ücreti: 38 TL
 • ₺ 800
 • Sadece pandemi sürecinde geçerli
 • özel tanışma indirimidir.
 • 5200 TL fark ödeyerek
 • Practitioner eğitimine geçiş imkanı!

Ücretlendirme ve İndirim Seçenekleri

NLP Giriş - Temel NLP Becerileri eğitimi için 200 TL indirim kampanyası pandemi süreci ile sınırlıdır. Katılımcılar eğitim sonrasında sadece "NLP Practitioner" eğitimi farkını ödeyerek bir üst kura zamansal veya ekonomik bir kayıp yaşamaksızın geçiş yapabilirler.

Eğitim programlarımıza en az bir partneriniz ile birlikte kayıt yaptırmanız durumunda yine çok özel bir "Grup Kayıt" indirimi seçeneğinden faydalanabiliyorsunuz.

Henüz gelir elde etmeyen, örgün eğitime devam eden lisans veya yüksek lisans öğrencisi arkadaşlarımızı da unutmadık. "Öğrenci Kayıt" indirim seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Öğrenci indiriminden faydalanacak katılımcıların, öğrenci kimliklerinin bir kopyasını ibraz etmeleri istenir.

Derslere katılmasında ve grup dinamiğine engel teşkil etmeyecek durumda engelli arkadaşlarımız da özel "Öğrenci Kayıt" indiriminde faydalanabiliyorlar. Engelli katılımcılardan, programa kayıt yaptırmadan öncesi, durumlarını bildirmek üzere eğitmenimizle bir ön görüşme yapmaları için randevu talebinde bulunmaları gereklidir.

Dikkat: "Ön kayıt" eğitim programlarımız için yer ayırmaz veya kesin kayıt yerine geçmez. Ön Kayıt yeni dönem eğitimlerimizin planlanması, indirim seçeneklerinden faydalanabilmeniz ve program başlangıç tarihi yaklaştığında, sizinle irtibat kurarak hatırlatmada bulunabilmemiz amaçlıdır. "Kesin kayıt" öncesi tarafınıza dönülerek onayınız alınacaktır. Site üzerinde belirtilen tüm ücretler %18 yasal KDV ve vergi mükellefleri için %20 oranında stopaj hariç rakamlardır. 

Ücret İade Garantimiz

%100 Müşteri Memnuniyeti uygulamamız doğrultusunda, Türkiye sınırları içerisinde alabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim standardını size, en uygun ücrete sunmayı taahhüt ediyoruz! Aynı koşullarda, daha uygun ücrete hizmet alımını belgelemeniz durumunda, ücret farkının tamamını size iade ediyoruz!  Bu uygulama sadece "Erken Kayıt" , "Grup Kayıt", veya "Öğrenci Kayıt" indiriminden faydalanılabilmesi durumunda geçerlidir.

NLP Eğitim Ücretleri

NLP Academy Turkey

NLP Eğitim & Araştırma Enstitüsü

Ofis Telefon:

0 (312) 468 00 77

İletişim Formu:

Mesaj Gönder

Haberleşmek kolay ;)

WhatsApp

Mesaj Gönder

Telegram

Mesaj Gönder

Ofis Cep

NLPat Cep'i Ara

E-Posta:

bilgi@nlpat.com

Yüksek Eğitim Standartları

Dünya'nın en büyük NLP organizasyonları tarafından resmi olarak tanınıyoruz.

International Association of NLP Institutes
Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği

Dünyanın en saygın NLP organizasyonlarından olan "International Association of NLP Institutes IN" Türkiye temsilcisiyiz. Enstitümüz IN tarafından akredite olmuştur.

European Association of NLP
Avrupa NLP Birliği

Enstitümüz, European Association of Neuro Linguistic Programming EANLP'nin resmi üyesidir. Mezun olan öğrencilerimizin sertifikalarının, Avrupa bölgesindeki tanınırlığını güvence altına alıyoruz.

European Community For NLP
Avrupa NLP Topluluğu

Enstitümüz, European Community For NLP (ECNLP) resmi üyesidir. Mezunlarımız, denklik sorunu yaşamadan, dünyanın başka bir bölgesinde eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

World Hypnosis Organization
Dünya Hipnoz Organizasyonu

Enstitümüz "World Hypnosis Organization" - WHO resmi üyesi ve Türkiye temsilcisidir. NLP eğitimlerimiz, Hipnoz uygulayıcısı kariyeriniz için size resmi kredi puanı kazandırır.

International Association of Coaching Institutes
Uluslararası Koçluk Enstitüleri Birliği

Dünyanın en büyük koçluk organizasyonlarından olan "International Associations of Coaching Institutes" - ICI Türkiye temsilcisiyiz. NLP eğitimlerimizin her bir saati, koçluk kariyeriniz için size kredi puanı kazandırır.

Steinbeis Transfer Institut Berlin
Steinbeis Üniversitesi Transfer Enstitüsü

NLP eğitimlerini akademik düzeyde onaylatma imkanı bulunan mezunlarımız, eğitim seviyelerine göre 4 - 52 arası akademik ECTS Puanı (European Credit Transfer System) kazanarak kariyerlerine destek olabiliyorlar.

Forum Werteorientierung in der Weiterbildung 
Değer Temelli Gelişim Eğitimleri Forumu

İnsani değere odaklanarak geliştirilmiş olan eğitim programlarımızın yüksek eğitim ve kalite standardı, bağlı bulunduğumuz uluslararası organizasyonlar tarafından güvence altına alınır...

Deutscher Verband für NLP
Almanya NLP Birliği

Enstitümüz, Almanya 'nın en büyük NLP organizasyonu olan "Deutscher Verband für NLP" tarfından akredite edilmiştir. Eğitim içerik ve standartlarımız DVNLP müfredatı ile tam uyumludur.