Taşkın Köksalan

Taşkın Köksalan Kimdir?

 

Taşkın Köksalan 1977 yılında Hamburg'da doğdu. İlköğrenimini burada tamamlayıp, orta öğrenimine Ankara Çankaya Anadolu Lisesi'nde devam etti. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi  Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu...

Gulet Touropa Touristik Türkiye Temsilciği'nde göreve başlayan Taşkın Köksalan, bu yıllarda katılmış olduğu Kültürlerarası Öğretmenlik eğitiminde NLP ile tanıştı. "Studienkreis für Tourismus und Entwicklung" tarafından düzenlenen eğitimden başarıyla mezun olup "Kültürler arası öğretmen" ünvanını aldı.


NLP ve davranış bilimlerine olan ilgisi nedeniyle Darmstadt Teknik Üniversitesi (Almanya) İnsan Bilimleri Fakültesi, Pozitif Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

İnternational NLP Trainers Association (INLPTA)'da NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerinin ardından 2004 yılında, NLP konusunda dünyanın en saygın üst kuruluşu olarak kabul edilen "Dachverband für Neurolinguistisches Programmieren" (DVNLP) tarafından düzenlenen NLP Trainer Certification Training eğitimini almanya genelinde 25 katılımcı adayı arasından birincilik ile tamamladı.

Robert Dilts (California NLP Üniversitesi) Qualified Assistance & CoTrainer yardımcı eğitmenlik görevinin ardından yaklaşık bir sene, Landsiedel Consulting'te Profesyonel NLP eğitmeni olarak çalştı.

2005 yılında, DVNLP den "NLP Lehr-Trainer" statüsü kazanarak, uzman NLP uygulayıcısı ve eğitmeni olarak uluslararası akredite lisans verme yetkisini aldı.

NLP, Gestalt Terapisi, Hipnoterapi, EMDR, Sistem - Aile Dizilim Yöntemleri, Moderasyon, EFT ve benzer, komşu disiplinler alanında yaklaşık 5 sene süren eğitiminin ardından tekrar yurda dönüp, Türkiye’de, uluslararası kabul gören ve uygulamalı en yüksek ulusal NLP eğitim standartlarını sunan NLP Academy Turkey Eğitim Araştırma ve Danışmanlık Enstitüsünü kurdu.

Profesyonel ve akademik eğitimi süresince, Robert Dilts (NLP University California), Stephan Landsiedel (Germany), Tony Robbins UPW (U.S.A.), Bernt İsert (Integratif Dizilim Yöntemi), Carlos Manuel da Silva Costa Salgado (Biolance Training), Johann Garnitschnig (High Performance Skills for NLP Trainers), Roland Pickelein (Bussines NLP), Georg Meier (Gestalt Therapy), Ulrich Martin Drescher (Professional Moderation) , Bert Hellinger (Aile Dizilimi) gibi dünyanın önde gelen eğitmenleriyle tanışma ve birlikte çalışma olanağı buldu.

Halen Frankfurt Kültürel Çeşitlilik Dairesinde personel eğitim ve geliştirme projelerini yürüten Taşkın Köksalan, Türkiye’de de, aralarında Başbakanlığa bağlı kurumların ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin de bulunduğu birçok resmi ve özel kurumla, başarılı eğitim projeleri yürütmeye devam etmektedir.

Üye no: LT 51733