NLP Kişisel Gelişim Eğitimleri

NLP Diploma

 

Giriş Seviyesi NLP Sertifika Eğitim Programı:

 

Toplam Eğitim Günü :   6 Gün Eğitim takvimini sorgula...
Hafta Sonu Eğitim Saatleri :   10.00 - 19.00 Toplam 54 Saat
Ders Harici Grup Çalışmaları :   2 x Peergoup (Belirlenecek)
Performans Değerlendirmesi :   Sınav veya Proje Çalışması (Seçilebilir)
Uluslararası Sertifikasyon :   NLP Diploma (Akredite)
Yetkili Uzman Eğitmen :   NLP Lehr Trainer Taşkın Köksalan Eğitmen hakkında bilgi...
Eğitim Ücreti :   Standart 2300 TL (KDV Hariç) Erken kayıtta 1800 TL! (KDV Hariç)
Diğer Ödeme Seçenekleri :   Taksitlendirme mümkün 6 x Taksit
Kontenjan :   Toplam 14 Katılımcı  

 

 

"NLP Diploma" eğitimi hakkında detaylı bilgi:NLP Diploma

 

NLP Diploma Sertifika Eğitim Programı, stratejik iletişim, düşünce ve yaşam yönetimi konularında çok etkili araçlarla tanışacağınız bir NLP ye giriş programıdır. NLP Diploma Programı, 18 günlük NLP Practitioner sertifika eğitim programının ilk 6 günlük konularını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Çok kapsamlı bir NLP eğitimi almadan önce, bizimle ve NLP içerikleri ile tanışmak ve NLP ile neler yapılabileceğini görmek isteyen katılımcılar için düşünülmüş sertifikalı bir başlangıç eğitimidir. Katılımcılar, 6 tam günlük başarılı katılımın ardından, "NLP Diploma" seviyesinden mezun olabilecekleri gibi, dilerlerse "NLP Practitioner" programına devam ederek "NLP Practitioner" (Sertifikalı NLP Uygulayıcısı) olarak da mezun olabilirler.

NLP Diploma sertifika eğitiminde, kendinizle ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi pekiştirmeyi öğreneceksiniz. Bu eğitimde kendi potansiyelinizi ve öz kaynaklarınızı açığa çıkarıp, nasıl daha etkili biçimde kullanabileceğinizi, yaratıcılığınızı geliştirmeyi ve yeni öğrenme stratejilerini yaşama entegre etmeyi, tutsak ruh hallerinden kurtulup hızlı bir biçimde özgüven ve enerji dolu hale gelebilmeyi ve böylelikle yaşam kalitenizi artırmayı öğrenirsiniz.

NLP Diploma eğitiminde, temel NLP bilgi ve teknikleri, teorik ve uygulamalı olarak verilir. Eğitimin amacı, NLP tekniklerinin günlük yaşam içindeki sorumlu ve yaratıcı kullanımını sağlamak olduğu gibi, gerek özel gerekse iş yaşamında insanlar arasıdaki iletişim süreçlerinin etkinliğini geliştirebilmektir.

Resmi eğitim günlerinin dışında katılımcılar arasında oluşturulan çalışma gruplarında (Peer-group), katılımcıların kendi aralarında buluşup, öğrenilen teknikleri tekrar edip pekiştirmeleri ve öznel yaşama entegre edilebilmesi amaçlanmaktadır. Peergroup çalışmalarına süpervizyon desteği sağlanarak katılımcıların kişisel - özel gelişimleri ve NLP içeriklerini özel yaşamlarına entegre edebilmeleri sağlanmaktadır.

NLP Diploma eğitimi katılımcılarına, ayrıntılı yazılı döküman verilecektir. NLP sertifika eğitimleri, yetkili uzman NLP eğitmenleri ve alanından uzman konuk eğitmenler tarafından verilebilir.

NLP Academy Turkey'den onaylı olarak verilen "NLP Diploma" sertifikası, yüksek eğitim standartları sayesinde tüm dünyada kabul görmektedir. Yazılı ve uygulamalı yeterlilik sınavını başarıyla veren eğitim katılımcıları, "NLP Diploma" seviyesi mezuniyet sertifikası almaya hak kazanır. Katılımcılar, eğitim sonrası eğitmenlerden ayrıntılı bir geri bildirim alabilirler...

 

 

NLP Diploma sertifika eğitim programı, genel katılım koşulları...

Sertifika eğitimlerimize katılım için, temel ruhsal ve bedensel sağlığın yerinde olması koşulu vardır. Eğitim, katılımcıların herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını kabul eder. NLP sertifika eğitim programları tıbbi yada psikolojik terapi yerine geçmez. Psikolojik veya Fizyolojik rahatsızlıklarınız için lütfen önce hekiminize başvurunuz.

Katılımcılar 20 yaşını doldurmuş, en az lise veya dengi eğitim kurumundan mezun veya yüksek öğrenimine devam ediyor ve herhangi bir yasadışı örgüt ya da tarikat üyesi olmadıklarını teyit ederler.

Eğitim programlarımızda kontanjan sınırlaması olup, yapılacak olan ön kayıt, arzu edilen eğitim döneminde veya eğitim grubunda yer ayırmayı garanti edemez. Uluslararası nlp eğitim standartları gereğince katılımcıların başarılı mezuniyet için eğitime en az %80 oranında katılmış olma ve başarıyla tamamlama sorumlulukları vardır. Kaçırılan eğitim bölümleri, bir sonraki eğitim döneminde ücret ödemeden tekrarlanabilir.

 

 

NLP Diploma Programı içeriği:

Algılama NLP

 

 

Algılama:

Başarılı bir iletişimin ilk koşulu, yoğunlaştırılmış bir algılamadır. Ancak, söz ve davranışlarımızın karşınızdakinde meydana getirmiş olduğu tepkileri gözlemleyebildiğimiz taktirde, konuşmanın akışını yönlendirebiliriz. NLP Practitioner eğitimine algılarımızı bilinçli bir şekilde yönlendirme ve konsanstrasyon uygulamalarıyla başlıyoruz. Eğitimin ilerleyen bölümlerinde bu konudaki teknik repertuarımızı genişleteceğimiz gibi, pratik uygulamalarla algılama yetimizden de en iyi şekilde faydalanmayı öğreniyoruz.

"NLP ve Algılama" bölümünde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Başkalarıyla iletişim içerisindeyken kendimizi algılayabilme becerimizin geliştirilmesi
 • Beden dili ve ses izdüşümün bilinçli algılanması, yorumlanması ve kullanım alanları
 • Algısal dil kullanımındaki farklılıkları çözümleyebilme becerisinin geliştirilmesi
 • Kalibrasyon, derecelendirme, geri bildirim verme ve alma çalışmaları

NLP ile Uyum Sağla

 

 

Uyum sağlama ve önderlik (Pacing and Leading):

İetişimin ustaları, karşılarındakilerle iletişime girerken onların dünyasına bir adım atarlar ve uyum dolu bir ilişki inşa ederler, daha sonra bu ilişkinin sağlamış olduğu güven duygusuyla önderliğe geçebilirler. Sözlü ve sözsüz iletişim sanatını kullanarak, güven dolu ilişkiler kurup iletişim süreçlerini yönlendirmeyi öğrenin !

"NLP Uyum Sağlama ve Önderlik" bölümünde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Aynalama yöntemiyle uyum sağlama
 • Güven Sağlama (Rapport)
 • Ses ve İfade uyumu (Matching)
 • Beden dili uyumu (Mirroring)
 • Önderliğe geçiş (Leading)
 • Bilinçli uyum bozma (Missmatching)
 • Aktif dinleme

Kaynaklarını hareteke geçir

 

 

Kaynakları harekete geçirme (Ressources):

Ruhsal durumumuz yaşamımızı sürekli etkiliyor. Ruhsal durumumuzu, içinde bulunduğumuz durumun gereklerine göre ayarlayabilme yeteneği, bize daha çok başarı ve yaşam sevinci sağlar. Bunun da ötesinde başka insanların ruhsal durumunu - duygularını değiştirebilme yeteneğini pekiştiren insanların toplumda daima vazgeçilmez bir rol oynadığını görebilirsiniz.

"NLP Kaynakları Harekete Geçirme" bölümünde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Mevcut kaynakların kendimizin ve başkalarının durumunu olumlu yönde etkileyebilmek için kullanımı
 • Depresyon tutukluk ve verimsiz duygu durumlarını değiştirebilmek için fizyolojimizi değiştirme.
 • Bedensel güç kaynaklarını harekete geçirilmesi
 • "Sanki durumu" prensibi ve kullanımı

Duygulara Çapa at

 

 

Çapalama (NLP Anchoring):

Psikolojik doğal şartlanma mekanizmasını güncel yaşamınızda hedefleriniz doğrultusunda kullanılabilir hale getirin. İhtiyaç duyduğunuz duygu durumlarını istediğiniz zaman çağrıştırabilmeyi öğrenin ve sizi kısıtlayan, tutsak eden olumsuz duygu durumlarını çözümleyin.

"NLP Çapalama" bölümünde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Çapalama, teorisi, tanımlamalar, teknik akışı
 • Var olan çapaların ortaya çıkarılması
 • Çapa atma
 • Olumsuz çapaların gücünü kesme
 • Çapa zincirleme ve üstüste dizme
 • Çapaların örtük kullanımı
 • Gizli çapalama
 • Satış ve pazarlamada çapaların etkisi
 • Moment of exellence

NLP Temsil Sistemi

 

 

Temsil Sistemi (NLP Representational Systems):

Karşınızdakilerin duyular dünyasına bir adım atarak, hem kendinizi karşınızdakine daha iyi ifade edin, hemde karşı taraftan daha iyi anlaşılın. Öğreneceğiniz teknikler iletişiminize yepyeni bir boyut kazandıracaktır.

"NLP Temsil Sistemi" bölümde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Temsil sistemlerine giriş
 • Farklı duyularımız
 • Dil ve duyusal sistem ilişkisi
 • Etkileşimdeki uyumu derinleştirmede temsil sisteminin kullanımı
 • Karşındakinin temsil sistemini bulma
 • Gözle erişim ipuçları
 • İpuçlarının kullanımı
 • Temsil sistemini satışta kullanımı

Farklı Bakış Açıları Benimse NLP

 

 

Algısal Pozisyonlar (NLP Perceptual positions):

Genelde insanlar durumu algılamış oldukları perspektifin esiridirler. Algılama perspektifinizi genişletmek ve esneklik kazanmak öğrenilebilir. Gerektiği durumlarda kendimize ve başkalarına alışkın olduğumuz perspektifin dışından bakarak, daha önce göremediğimiz detaylar bulabileceğimiz gibi, olumsuz duygu durumlarıyla bağdaşık deneyimlerden yapıcı yeni çözümler üretebiliriz.

"NLP Algısal Pozisyonlar" bölümünde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Algısal pozisyonlar 1-2-3
 • Çözüm odaklı ilişki analizi ve koçluğu
 • Alıştırmalar...

NLP ile hedeflerine ulaş

 

 

Hedef çalışmaları:

Hedeflerinizi NLP uygunluk kriterlerini gözönüne alarak yeniden değerlendirin ve arzu ettiğiniz yaşamı adım adım gerçekleştirin.

"NLP Hedef Çalışmaları" bölümünde mercek altına alınacak bazı alt başlıklar:

 • Tote Süreci
 • Hedef Belirleme Kriterleri
 • Disney Beyin Fırtınası Modeli

%100 Müşter Memnuniyeti

 

 

%100 Müşteri Memnuniyeti Uygulamamız:

%100 Müşteri Memnuniyeti uygulamamız doğrultusunda size, Türkiye sınırları içerisinde alabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim standardını, en uygun ücrete sunmayı taahhüt ediyoruz! Aynı koşullarda, daha uygun ücrete hizmet alımını belgelemeniz durumunda, ücret farkının tamamını size iade ediyoruz!

NLP Kalite Standart

Eğitim kalitemiz, merkezi Almanya da bulunan FWW e.v. tarafından tescillidir.

 

Uluslararası tanınan en yüksek eğitim standartlarını temel alıyoruz.

 

Dünyanın en saygın NLP üst kuruluşu kabul edilen DVNLP'nin Türkiye'deki resmi üyesiyiz.