NLP Akademi Türkiye

NLP Eğitim ve Araştırma Enstitüsü

19 Yıllık
NLP Tecrübesi

Tek uğraşımız ve uzmanlık alanımız olan NLP alanındaki tecrübemize güvenebilirsiniz...

13300 Saat
NLP Sertifika Eğitimi

Türkiye'nin farklı şehirlerinde her sene birden çok NLP sertifika eğitim programı düzenliyoruz...

1100 Saat
Kurumsal NLP Eğitimi

Türkiye' deki resmi ve özel kurum personeline NLP eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz...

600 Saat
Bireysel NLP Koçluk

Etkili NLP tekniklerinin de kullanıldığı bireysel NLP koçluk hizmeti veriyoruz...

NLP Academy Turkey (NLPAT)

2005 yılında Taşkın Köksalan tarafından kurululan NLPAT, insan mühendisliği, stratejik iletişim becerileri ve başarılı olmada fark yaratan stratejilerin modellenmesi ve aktarılması konusunda uzmanlaşmış bir eğitim ve araştırma enstitüsüdür. NLP Academy Turkey, birey veya kurumları hedeflerine ulaştırmada, eğitim, koçluk ve danışmanlık desteği sağlar. NLPAT Türkiye genelinde uluslararası NLP eğitim standartları ile tam uyumlu profesyonel NLP uygulayıcıları yetiştirir.

NLP Academy Turkey Uzmanlığı

Biz dünya standartlarında NLP uygulayıcısı yetiştiriyoruz. Bu doğrultuda her sene, Türkiye 'nin farklı şehirlerinde periyodik olarak uluslararası akredite "NLP Sertifika Eğitim Programları" düzenliyoruz. Katılımcılar kaçırmış oldukları bölümleri herhangi bir ek ücret ödemeden bir sonraki eğitim dönemi içerisinde tamamlayabiliyor. NLP uygulayıcı olmak veya uzmanlaşmak hakkında detaylı bilgi için "NLP Sertifika Eğitimleri" sayfamızı inceleyiniz. NLP Ankara, NLP İstanbul, NLP Antalya, NLP İzmir eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi alın.

Kurumsal NLP Eğitim & Danışmanlık

Kurumsal NLP Eğitim Programları düzenleyen NLPAT, uluslararası tecrübeye sahip uzmanları ve çözüm ortaklarıyla birlikte, değişim ihtiyacının farkında olan birey ve şirketler için kapsamlı personel eğitimi ve yönetici koçluğu hizmetleri sunar. İş yerinizde motivasyon eksikliği, ekip içi çatışma ya da departmanlar arası iletişim sorunları mı var? NLP Academy Turkey 'den, farklı ölçeklerde hizmet alan bir çok resmi ve özel kurum, ortak bir hedef doğrultusunda, takım ruhunun egemen olduğu çalışma ortamları yaratmak, personelin iletişim ve yönetim becerilerini geliştirmek, satış ve müşteri memnuniyetini arttırmak, yaratıcı problem çözme veya duygu yönetim becerilerini geliştirebilmek için NLP eğitimlerimizden yararlanıyor. Değişim ve gelişim süreçleri içerisinde bulunan kurumların ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanan kurumsal NLP eğitim çözümlerimiz ve kurum personeli için NLP koçluk çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi için: "Kurumsal NLP" sayfamızı ziyaret ediniz.

NLP Academy Turkey Vizyonu

NLP Academy Turkey olarak, NLP 'nin Türkiye 'de, faydalı bir disiplin olarak yeterince iyi tanınmadığını ve anlaşılmadığını düşünüyoruz. Bu doğrultuda öncelikli amacımız, NLP 'nin ülkemizdeki sağlıklı ve bilimsel gelişimine katkı sağlamaktır. Bunun sadece iyi yetişmiş NLP uygulayıcıları ile mümkün olacağını biliyor ve bu doğrultuda, yeni nesil NLP uygulayıcılarını, dünyada kabul gören en yüksek NLP eğitim standartlarına göre ve ödün vermeden yetiştirmekte kendimizi sorumlu görüyoruz.

Temel aldığımız NLP eğitim standartları ve işbirliği içerisinde olduğumuz uluslararası NLP ve koçuk organizasyonları hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz: Uluslararası NLP Eğitim Standartları - NLP Curricula

NLP'yi mümkün olduğu kadar fazla insanın kullanımına sunarak, mesleğinde NLP kullanan profesyonellerin bir araya gelebileceği, bilgi, destek ve danışmanlık hizmetlerinden karşılıklı olarak istifade edebilecekleri modern paylaşım ve gelişim kültürü yaratmak istiyoruz. NLP'nin insan mühendisliği ve davranış bilimlerine kattığı değeri her gün yeniden deneyimliyoruz. NLP'nin önümüzdeki yıllardaki gelişimi ve insan bilimlerine katabileceklerini düşünmek ve bizzat gelişim süreci içerisinde yer alıyor olmak bizi inanılmaz heyecanlandırıyor! Bu heyecanı herkesle paylaşmak istiyoruz.

NLPAT - Bireysel NLP Çözümleri

Bireysel Koçluk hizmeti alabileceğiniz enstitümüz, özel veya mesleki hedeflerinize ulaşmada size hız kazandırır. İnsan odaklı birçok meslekte, etkili iletişim veya terapötik bir araç olarak kullanılabilen NLP, insanların geçmiş yaşamlarından beraberlerinde getirmiş oldukları olumsuz deneyim ve davranış kalıplarının etkisinden kurtarmada, var olan öz kaynaklarını keşfetme veya geliştirmede, iş ve özel yaşamlarında daha mutlu, başarılı olabilmeleri ve hedeflerine ulaşma süreçlerinde destek olabilmektedir. Profesyonel Koçluk hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için "NLP Koçluk Seans" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

NLP Akademi Türkiye Duyurular

Güncel NLP eğitim takvimiz, NLP Dünyasında yaşanan gelişmeler ve uluslararası NLP Kongrelerini buradan takip edebilirsiniz. NLP uzmanları tarafından hazırlanan makaleleri okuyup NLP hakkında bilgi edinin.

NLP Akademi Fotoğraf Galerisi

NLP Ankara, NLP İstanbul, NLP İzmir, NLP Antalya, NLP Bursa, NLP Adana, NLP Kıbrıs Uygulayıcı eğitimi ve kurumsal NLP eğitimlerimizde çekilen fotoğraflara galeri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

NLP ACADEMY TURKEY

NLP Akademi Türkiye

Bizim farkımız, sizin avantajlarınız...

 1. Yüksek Eğitim Standardı, Uygun Ücret Garantisi - %100 Müşteri Memnuniyeti uygulamamız doğrultusunda size, Türkiye sınırları içerisinde alabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim standardını, en uygun ücrete sunmayı taahhüt ediyoruz! Aynı koşullarda, daha uygun ücrete hizmet alımını belgelemeniz durumunda, ücret farkının tamamını size iade ediyoruz! Bu uygulama "Erken Kayıt" veya "Grup" indiriminden faydalanarak bizden hizmet alan tüm katılımcılarımız için geçerlidir. Eğitimlerimiz, sadece alanında yüksek ihtisas görmüş, tecrübeli uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.
 2. NLP Enstitüleri Birliği (IN) Türkiye temsilcisiyiz - NLP Academy Turkey, dünyanın en saygın NLP organizasyonlarından olan "International Association of NLP Institutes IN" tarafından akredite edilmektedir. Eğitmenimiz aynı zamanda bu kuruluşun Türkiye'den sorumlu başkanı ve yetkili NLP Master Trainer lisanslı uzman eğitmenidir. Detaylı bilgi: https://www.nlp-institutes.net
 3. Almanya Ulusal NLP Birliği DVNLP üyesiyiz - NLP Academy Turkey, dünyanın en saygın NLP üst kuruluşu olarak kabul edilen DVNLP'nin Türkiye'deki tek resmi üyesidir. Eğitmenimiz Taşkın Köksalan, ilgili kuruluşun "Lehrtrainer DVNLP" unvanlı uzman eğitmenidir. Detaylı bilgi: https://www.dvnlp.de
 4. ECNLP yönetim kurulu ve EANLP üyesiyiz - NLPAT, European Community for Neuro Lingusitic Programming ECNLP resmi üyesidir. Eğitmenimiz ilgili kuruluşun yönetim kurulu "Board of Directors" üyesidir. NLPAT olarak, ECNLP standartlarıyla uyumlu eğitim sistemimizden mezun olan öğrencilerimizin sertifikalarının, Avrupa bölgesindeki tanınırlığını ve yüksek itibar görmesini güvence altına alıyoruz. Detaylı bilgi: http://www.ecnlp.eu/. Kuruluşumuz ayrıca, Avrupa birliği ülkelerinde faaliyet gösteren NLP kuruluşlarının bir araya gelmesinden oluşan ve Avrupa genelinde, NLP eğitimlerinin standardizasyonu konusunda faaliyet gösteren European Association of Neuro Linguistic Programming EANLP'nin üyesidir. Detaylı bilgi: http://www.eanlp.com
 5. Dünya Hipnoz Organizasyonu WHO üyesiyiz - NLP Academy Turkey, World Hypnosis Organization WHO resmi üyesidir. Eğitmenimiz Hypnosis Master Trainer WHO unvanlı uzman eğitimcidir ve ilgili kurumun Türkiye başkanlık görevini yürütmektedir. Dil ve davranış bilimleri alanında uzmanlaşmış olan eğitmenimiz, eğitimlerinde bilinçli öğrenme süreçlerinin yanı sıra, Ericksonian hipnotik dilin özelliklerini kullanarak, bilinçdışı öğrenme süreçlerini de teşvik etmektedir. Detaylı bilgi: https://www.world-hypnosis.org
 6. Ulus. Koçluk Enstitüleri ICI Türkiye temsilcisiyiz - NLP Academy Turkey, dünyanın en saygın koçluk organizasyonlarından olan "International Association of Coaching Institutes ICI" tarafından akredite edilmektedir. Eğitmenimiz ilgili kuruluşun Türkiye'den sorumlu başkanı ve Master Trainer ICI unvanlı uzman eğitmenidir. Detaylı bilgi: https://www.coaching-institutes.net. NLP Academy Turkey mezunları, koçluk alanına eğitimlerini sürdürürken, almış oldukları NLP eğitimlerinin tamamını, ICI temelli koçluk eğitimine saydırabilirler.
 7. Akademik Düzeyde NLP eğitimi veriyoruz - Yüksek eğitim standartlarımız sayesinde mezunlarımıza, sertifikalarını merkezi Almanyada bulunan Steinbeis Üniversitesinden onaylatabilme imkanı sunuyoruz. Mezunlarımız ilgili üniversitenin yüksek okul diploması için başvurmaları durumunda, mezuniyet için gerekli yazılı ve sözlü sınavdan muaf tutuluyorlar. Detaylı bilgi: https://www.dvnlp.de/nlp-ausbildung/steinbeis-zertifikat. Eğitimlerini akademik düzeyde onaylatma imkanı bulunan katılımcılarımız, mezun oldukları NLP eğitim seviyesine göre 4 - 52 arası Akademik ECTS Puanı (European Credit Transfer System) kazanarak biriktirdikleri bu puanları dünyanın birçok üniversitesinde akademik kariyerleri için kullanabiliyorlar. NLPAT tarafından verilen sertifikaların, bazı üniversitelerin uzaktan psikoloji yüksek lisans programlarında da akademik ECTS karşılığı olduğunu biliyor muydunuz? Örnek olarak bakınız: https://www.ucn.edu.ni/?page_id=3531

  NLP Academy Turkey, NLP konusunda bilimsel araştırma yürüten öğrenci ve akademik personele eğitim ve danışmanlık desteği sağlayarak, NLP'nin ülkemizdeki sağlıklı, bilimsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Akademik personel ve üniversite çalışanlarına verdiğimiz NLP eğitimlerinden resimler görmek için "NLPAT Fotoğraf Galerisi" ne göz atabilirsiniz.
 8. Sürdürülebilir Eğitim Kültürü - Tüm eğitim süreci boyunca gelişen grup dinamiği, çalışma grupları ve eğitim kültürü, katılımcılar tarafından eğitim bittikten yıllar sonra dahi sürdürülebilmektedir.

  İleri seviye NLP eğitim programlarına başarıyla devam eden öğrencilerimize, talep ettikleri ve sınıf kontenjanları müsaade ettiği ölçüde, yeni başlayan eğitim gruplarına asistanlık yaparak öğrendiklerini pekiştirme ve tecrübelerini aktarma imkânı da sunabiliyoruz.

  NLP Academy Turkey den mezun olmak, birbirinden destek alan, paylaşan ve öğrenmeyi sürdüren büyük ailenin parçası olmak demektir. NLP sertifika eğitimleri, sadece yetkili NLP uzmanları ve alanından uzman konuk eğitmenler tarafından verilmektedir. Yetkili enstitümüz, NLP Academy Turkey'den onaylı olarak verilen NLP Practitioner Sertifikası, yüksek eğitim standartları sayesinde tüm Dünyada kabul görür.
 9. Mezuniyetiniz Uluslararası Güvence Altında - Kurumumuz tarafından verilen eğitim ve sertifikalar tüm Dünyada geçerlidir ve yüksek itibar görür! Yüksek eğitim standartlarımız sayesinde aşağıda adı geçen birden çok uluslararası organizasyon tarafından akredite ediliyor ve mezunlarımıza talep ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı organizasyonlar üzerinden belgelendirilebilme avantajı sunabiliyoruz. Eğitiminize karar vermeden, "Türkiye 'de ve Dünya 'da NLP", ve "NLP Eğitim Rehberi" yazılarımızı okumanızı öneririz.
 10. Modern Eğitim Metodolojisi ile öğretiyoruz - Seminer ve eğitimlerimiz 4-MAT olarak adlandırılan pedagojik seminer modüllerinin bir araya getirilmesiyle özel olarak tasarlanır. Amaç, bilinçli ve bilinçdışı öğrenme süreçlerini aktif hale getirip, tüm öğrenme tiplerini gözeterek, eğitimlerimize katılanların, maksimum düzeyde eğitim içeriklerinden faydalanabilmelerini sağlamaktır. Modern eğitim metodolojimiz sayesinde, her bireyin öğrenirken ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimlere cevap verebilmeyi amaçlıyoruz.

  Bilginin beceriye dönüşmesi ve günlük yaşam içerisinde bir araç olarak kullanılabilmesi, o bilginin kişi tarafından özümsenmiş olmasını gerektirir. Sınıf içerisinde uyguladığımız modern eğitim metodolojisi öğrenilen bilgilerin gerçek yaşama transfer edilebilirliğini kolaylaştırır. Teknik konuların sahnede sunumu ve demo uygulaması yapıldıktan hemen sonra katılımcılar, küçük çalışma grupları içerisinde pratik yapmaya yönlendirilirler. (A-B-C) olarak adlandırılan bu çalışma gruplarında öğrenilen NLP teknikleri, bazen uygulayan (koç, öğretmen, danışman, hekim, satıcı...) rolünde, bazen üzerinde uygulanan (hizmet alan, öğrenci, danışan, hasta, müşteri) rolünde, bazen de gözlemci rolünde, farklı öğrenme perspektifleri üzerinden bizzat yaşayarak deneyimlenir.

  Sunumlarda aktarılan akademik öğrenim materyali ve bilinçli öğrenim sürecine eşlik eden sahne demoları, rol çalışmaları, grup oyunları, teknik uygulamalar, outdoor etkinlikleri, hikâye anlatımı, metaforlar ve derin düşünme oturumlarının yardımıyla bilinçdışı (farkında olmadan, zorlanmadan) çok yönlü bir öğrenme deneyimi desteklenir. Güven, merak, heyecan, şaşırma veya eylenme gibi derse eşik eden pozitif duygular, bilgilerin hafızaya geçişini kolaylaştırır ve etkili öğrenme sağlar. Eğitimlerimiz için ayrılan sürenin en etkin biçimde değerlendirilmesine özen gösterilmektedir. NLP sertifika eğitim programlarımızda katılımcıların ayrıntılı yazılı eğitim dokümanı verilmektedir.

  Grup çalışmalarında, kendi yaşamlarından beraberinde getirmiş oldukları özel konular üzerinde de çalışma fırsatı bulan katılımcılar, NLP araçlarıyla hem kendilerine hem de profesyonel alanlarda başkalarına yardımcı olmayı öğrenirler. Çalışmaların değerlendirildiği geri bildirim oturumlarında tüm katılımcılar birbirinden öğrenme ve becerilerini zaman kaybetmeden geliştirme imkanı bulur.

  Sınıf içi planlanmış eğitim günlerinin dışında, katılımcılar arasında oluşturulan sınıf dışı harici çalışma gruplarında (NLP Peergroup), eğitimin olmadığı günlerde dahi katılımcıların kendi aralarında buluşup öğrenilen teknikleri tekrar edilip pekiştirmeleri ve öznel yaşama entegrasyonu teşvik edilir. Peergroup çalışmaları sırasında ortaya çıkan sorular, bir sonraki eğitim hafta sonuna başlamadan önce süpervizyon oturumlarının desteği ile öğrenme fırsatlarına çevrilmektedir.

  NLP Academy Turkey olarak, kayıt altına alınmış NLP eğitim çözümleri satmıyoruz. NLP bizim için, satılabilecek veya satın alınabilecek bir MALZEME değildir. Başarılı insanların, bu başarısını sadece okumuş ya da duymuş oldukları bilgilerden ziyade, yaşadıkları tecrübelere ve yaşam deneyimlerine borçlu olduklarına inanıyoruz. Bundan dolayı seminer ve eğitimlerimizi yaşamaya değer hale getiriyoruz, yaşayarak ve yaşatarak öğretiyoruz. NLP'yi sadece bilen değil, severek uygulayabilen profesyoneller yetiştiriyoruz.

Kurumsal Çalışmalarımız

Aradığını kolay bul!

"NLPAT Site Haritası" üzerinde, aradığın sayfayı veya içerikleri kolayca bulabilirsin. Gitmek istediğin yeri bul, tıkla ve oradasın ;)