NLP Sorular Cevaplar

Sık sorulan diğer sorular...

Sık sorulan sorular...

NLP tanıtım hizmetlerimiz, NLP yi ülkemizde tanıtmak ve yaygınlaştırmak için sunmuş olduğumuz bir katkıdır. Tabiki bu aynı zamanda müşterilerimize de açılan bir kapıdır. Yaklaşık iki saat süren ve birçok değerli içeriğin sunulduğu tanıtım seminerlerinde insanlar eğitmenlerimizi ve NLP yi daha yakından tanıma olanağı ve sormak istediklerine yanıtlar buluyorlar. Bizi, ilgisi olacağını düşündükleri insanlara tavsiye ediyorlar ve böylece kişisel yada kurumsal eğitim hizmetlerimizden faydalanmak isteyen insanlarla tanışma olanağımız da oluyor. Tanıtım hizmetlerini organize etmek bir emek gerektirse de karşılıklı olarak verimli zaman geçirdiğimiz süreçler bizi mutlu ediyor.

Sertifikalarımızın tüm dünyada yüksek itibar görmesi amacıyla eğitimlerimizi daima en güncel müfredat ve en yüksek eğitim standartlarını temel alarak gerçekleştiriyoruz. Uluslararası birçok NLP üst kuruluş ile yakın işbirliği içerisinde olan enstitümüz NLPAT'den tarafından verilen sertifikalar tüm dünyada kabul görür.

NLP Sertifika eğitimleri, dünyada tanınan NLP çatı üst kuruluşları tarafından yetkilendirilen enstitü ve eğitmenleri tarafından düzenlenir. Bu çatı üst kuruluşlarına bağlı olan NLP enstitüleri, NLP profesyonellerini yetiştirir. Yetkilendirme kriterlerini çatı üst kuruluşlarının resmi web sitelerinden veya nlp eğitim standartları sayfamızdan öğrenebilirsiniz. NLP Avrupa'nın birçok ülkesinde kurumlar tarafından geçerli terapi ve danışmanlık yöntemi olarak tanınır ve üniversitelerde NLP alanında bilimsel araştırmalar yürütülür. Bu, zaman içerisinde NLP'nin sağlıklı ve bilimsel gelişiminin güzel bir göstergesidir ve bunda çatı kuruluşlarının yüksek eğitim kriterlerinin ve kalite denetiminin rolü büyüktür. Örneğin DVNLP den yetkili NLP eğitmeni olabilmek için en az 3 senelik sıkı bir eğitim sürecinden geçilmesi gerekirken, ülkemizde bir kaç haftada "NLP uzmanı" yetiştiren enstitü sayısının artmış olması üzüntü verici. Eğitim Kalitesi FWW e.v. tarafından onaylanmış NLPAT yüksek eğitim standartlarında NLP eğitim ve danışmanlık hizmeti sunarak bu alandaki boşluğu doldurmayı amaçlamaktadır.

Evet. Eğitimlerimizi erkenden planlayabilmek bizim için çok önemli. Bu konuda bize yardımcı olan ve kaydını erkenden onaylayan tüm katılımcılara, erken kayıt indiriminden faydalanabilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca... öğrencilik zamanımızda, kendimizi geliştirebileceğimiz kurs ve eğitim programlarının hep pahalı olmasından yakınırdık. Bu yüzden tüm öğrencilere, seminer yada eğitim ücreti üzerinden doğrudan indirim uyguluyoruz... Son olarak, birden fazla kişi, yani grup olarak, mesela eşiniz yada arkadaşınız ile birlikte eğitime katılmanız durumunda, yine özel katılım ücretlerinden faydalanabilirsiniz. Örnek olarak NLP Practitioner eğitim ücreti ve indirim seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Taksitlendirme seçenekleri konusunda yine muhasebe servisimiz size yardımcı olacaktır.

NLP beyinin işleyişi ve etkili iletişim için adeta bir kullanım kılavuzu niteliğindedir. NLP birçok alanda etkili biçimde kullanılabilir. NLP kişisel gelişimin anahtarıdır. NLP nedir? sayfamızdan da edinebileceğiniz bilgilere göre NLP, insanın günlük yaşamda, üzerinde bilinçli düşünmeden yani otomatik olarak izlediği zihinsel, duygusal ve davranışsal süreçleri daha iyi anlamanızı sağlar. Bunları fark eden kişi, yaşamındaki birçok sonucun, tesadüfen ortaya çıkmadığını anlar. Sonuçlar üzerinde bizzat ve nasıl etkili olabileceğini fark eden kişi, sorunlarını çözmede ve hedeflerine ulaşmada, sahip olduğu zihinsel ve bedensel kaynaklarını daha bilinçli ve etkili bir biçimde kullanmaya başlar. NLP günümüzde, kişisel veya kurumsal düzeyde, yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan uzmanlaşmış bir bilgi birikimi ve araçlar dizisi sunar…

Eski zamanlarda, başarılı olabilmek için fizyolojik (bedensel) veya teknik donanım (silah, araç, makine, bilgisayar…) açısından güçlü olmak yeterliydi. Kişisel veya kurumsal başarı için donanım günümüzde de önemli, ancak onu etkili bir şekilde kullanabilecek uzmanlaşmış bilgi ve becerileriniz (soft skills) yoksa, üzerinde eskimiş bir yazılımı bulunan bir bilgisayar gibi, verimsiz çalışmaya, belki de başarısız olmaya mahkumsunuz… NLP yi, mevcut kişisel veya kurumsal donanımın hedef odaklı çalışmasını sağlayan akıllı bir yazılıma benzetebiliriz. İçerisinde bulunduğumuz bilgi, teknoloji ve haberleşme çağında işletmelerin kaderi, bünyesinde barındırdıkları her seviyeden personelin, insanlar arası ilişkileri sağlama ve başarıyla yönetebilme becerileriyle doğrudan ilişki içerisindedir. NLP nin sağladığı stratejik bilgi ve beceriler, kişiler arası iletişim süreçlerini inanılmaz derecede geliştirmede, etkili hedef planlaması yapmada, motivasyon geliştirmede, sorunları fırsata dönüştürmede, liderlikte, değişim ve gelişim süreçlerini akıllıca yönetmede yıllardır başarılı bir şekilde kullanılıyor. Kurumsal başarı, iyi bir ekip çalışması gerektirir... İyi bir ekip, başarılı bireylerden oluşur… Bireysel başarı, beyinde başlar!

NLP kurucuları, başarıyı modelleme çalışmalarına, dünyanın en başarılı hekimleri gözlemleyerek başlanmıştır. İlaç veya neştere gerek kalmadan, sadece dili kullanarak insanlar üzerinde nasıl bu kadar etkili sonuçlar alabiliyorlar sorusu, NLP teknik repertuvarına önemli stratejik kaynaklar sağlamıştır. Eğitimlerimize katılan hekimler, öğrendikleri stratejilerle, hastalarıyla nasıl daha etkili iletişim kurabileceklerini, öğretmen ve konuşmacılar, sahneyi nasıl daha etkili kullanabileceklerini, satıcılar, müşterilerinin ihtiyaçlarına nasıl etkili cevap verebileceklerini, İK yöneticileri, insanı tanıma ve geliştirmede kullanılan hızlı ve etkili araçlar öğreniyorlar. Stratejik iletişimin fark yarattığı tüm meslek gruplarında NLP yi kullanmak mümkün. Birçok yönetici, kurumsal danışman ve insan kaynakları yöneticisi NLP araçlarından faydalanarak, kurumsal yapılanma, takım oluşturma, kalite yönetimi ve vizyon yaratma gibi alanlardaki etkinliğini geliştiriyor. Satış ve pazarlama departmanları, müşteri ilişkileri, şikayet yönetimi alanlarında da NLP her geçen gün daha yoğun kullanım alanı bulmakta.

Eğitimlerimize tüm meslek gruplarından katılım sağlanmaktadır. NLP Sertifika eğitim programlarına katılım amacını temel olarak 3 gruba ayırabiliriz.

Bireysel gelişim amaçlı katımcılar: %40 "Kendimi geliştirmek istiyorum…"
Kendi uzmanlık alanlarında profesyonel gelişim amacıyla katılanlar: %30 "Mesleğimde kullanmak istiyorum…"
NLP alanında mesleki uzmanlaşma istiyorum: %25 "NLP Uzmanı veya eğitmeni olmak istiyorum…"
Diğer: %5

NLP sertifika eğitim programlarımız için ön lisans koşulu aranmaktadır. Kayıtlarımıza göre katılımcıların mezuniyet derecesi:
Ön lisans: %8
Lisans: %54
Y.Lisans %18
Doktora: %20

Aradığını kolay bul!

"NLPAT Site Haritası" üzerinde, aradığın sayfayı veya içerikleri kolayca bulabilirsin. Gitmek istediğin yeri bul, tıkla ve oradasın ;)

NLP site haritası

Bizi takip edin!

NLPAT haber ve fırsat duyurularımızı kaçırmayın...

NLP Academy Turkey

NLP Eğitim & Araştırma Enstitüsü

Ofis Telefon:

0 (312) 468 00 77

İletişim Formu:

Mesaj Gönder

Haberleşmek kolay ;)

WhatsApp

Mesaj Gönder

Telegram

Mesaj Gönder

Ofis Cep

NLPat Cep'i Ara

E-Posta:

bilgi@nlpat.com