Taşkın Köksalan

IN, ICI, WHO President Turkey

Master Trainer

Merhaba, 

Benim adım Taşkın Köksalan. 1977 yılında Almanya'nın Hamburg şehrinde doğdum. Orta öğrenimime Ankara Çankaya Anadolu Lisesi'nde devam ettim. Hacettepe Üniversitesinde Dil Bilimi eğitimi aldım. Yapay zekanın programlanmasında kullanılan NLP (Natural Language Processing) konulu bir sunum ödevi hazırlarken, aynı kısaltmayı kullanan Neuro Linguistic Programming (Beyin Dili Programlaması) disiplini ile tanıştım.

NLP disiplininin kurucularından, Dil bilimci Prof. John Grinder'in dil - düşünce - duygu - davranış etkileşimi konusundaki araştırmaları beni etkiledi. Dil üzerinden zihnin nasıl yeniden programlanabileceği fikri merakımı derinden cezbetti. Bu süreç beni, NLP, dil ve davranış bilimleri alanında ömür boyu sürecek bir keşif ve gelişim yolculuğuna çıkardı.

Kısa bir süre turist rehberi olarak çalıştıktan sonra, eğitimimi sürdürmek için 2001 yılında Almanya'ya dönerek profesyonel NLP eğitimime başladım.

Darmstadt Teknik Üniversitesinde Psikoloji, Nürnberg Symbolon Enstitüsünde Gestalt Psikoterapisi eğitimi aldım.

Uluslararası NLP Uzmanları Birliği INLPTA tarafından düzenlenen NLP uygulayıcısı ve uzman uygulayıcı eğitimlerden mezun olduktan sonra, Dünyanın en saygın NLP kuruluşlarından biri olarak kabul edilen “Deutscher Verband für Neuro Linguistisches Programmieren ” (DVNLP), tarafından Almanya genelinde düzenlenen NLP Trainer Training (NLP uzmanı ve eğitmenlik) eğitimini derece ile tamamladım.

"Studienkreis für Tourismus und Entwicklung e.V" eğitiminden mezun olup "Interkultureller Lehrer" (Kültürler Arası Öğretmen) unvanı aldım.

Almanya'da Landsiedel Consulting'te NLP eğitmeni olarak göreve başladım. Frankfurt Belediyesi Kültürel Çeşitlilik Dairesi "AMKA"'da personel gelişim eğitimleri verdim. Görev aldığım "HIPPY" (Home Instruction for Parents and Preschool Youngsters) projesi, göçmen aileleri destekleme programı kapsamında ilk kez NLP temelli yetişkin eğitimleri düzenledim.

Akademik ve mesleki çalışmalarımı DVNLP eğitim komisyonuna sunarak 2005 yılında, "NLP Lehrtrainer DVNLP" uzman eğitmen unvanını taşımaya hak kazandım.

NLP dışında profesyonel koçluk, sistem dizilimi, hipnoz gibi komşu disiplinler ve kinezyoloji, EMI, EMDR, EFT gibi araç ve yöntemler konularında tamamlayıcı eğitimlerin ardından tekrar yurda dönüp, Türkiye’de, NLP alanında uygulamalı en yüksek eğitim standartlarını sunan NLP Academy Turkey Eğitim ve Araştırma Enstitüsünü kurdum.

Aşağıda adı geçen uluslararası organizasyonlarda görev almaktayım. Evli ve bir kız çocuğu babasıyım.

NLP Kurumsal Gelişim Eğitimleri

"Akademik ve profesyonel eğitimim süresince, insan mühendisliği konularında uzmanlaşmış birçok değerli insanla tanışma, kendilerinden eğitim alma ve kimisiyle birlikte çalışma olanağı buldum. Gelişim yolculuğumda bana destek olan ve iz bırakan tüm hocalarıma teşekkür etmek isterim."

"Dr. Armağan Ethemoğlu (Hacettepe Üniversitesi), Stephan Landsiedel (NLP Training Deutschland), Dr. Marc Hassenzahl (Technische Universität Darmstadt), Robert Dilts (NLP University California), Prof. John Grinder (NLP Academy), Tony Robbins (UPW - Frankfurt), Bernt İsert (Integrative Systemic Coaching & Constellation - Berlin), Carlos Manuel da Silva Costa Salgado (Biolance Training), Georg Meier (Gestalt Therapy - Nürnberg), Johann Garnitschnig (High Performance Skills for NLP Trainers), Roland Pickelein (Business NLP), Ulrich Martin Drescher (Professional Moderation)"

19 Yıllık
NLP Tecrübesi

Tek uğraşımız ve uzmanlık alanımız olan NLP alanındaki tecrübemize güvenebilirsiniz...

13300 Saat
NLP Sertifika Eğitimi

Türkiye'nin farklı şehirlerinde periyodik olarak NLP sertifika eğitim programı düzenliyoruz...

1100 Saat
Kurumsal NLP Eğitimi

Türkiye' deki resmi ve özel kurum personeline NLP eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz...

600 Saat
Bireysel NLP Koçluk

Etkili NLP tekniklerinin de kullanıldığı bireysel NLP koçluk hizmeti veriyoruz...

Görevler ve Uluslararası İşbirliği

International Association of NLP Institutes

Taşkın Köksalan, kuruluşun Türkiye’den sorumlu başkanı ve yetkili uzman eğitmenidir.

International Association of Coaching Institutes

Taşkın Köksalan, kuruluşun Türkiye'den sorumlu başkanı ve yetkili uzman eğitmenidir.

Deutscher Verband für Neuro Linguistisches Programmieren

Taşkın Köksalan, Almanya Ulusal NLP Birliği kuruluşu DVNLP'nin yetkili uzman eğitmenidir.

European Community For NLP

Taşkın Köksalan kuruluşun yetkili uzman eğitmeni ve yönetim kurulu üyesidir.

European Association of NLP

Taşkın Köksalan kuruluşun yetkili uzman eğitmenidir. Enstitümüz EANLP üyesidir.

World Hypnosis Organization

Taşkın Köksalan Türkiye'den sorumlu başkan ve yetkili uzman eğitmenidir.

NLP Makaleler

NLP ile ilgili makale ve yazılarımı bu bölümden takip edebilirsiniz. Türkiye'de ve Dünya'da NLP nasıl gelişiyor? NLP ile ilgili bilinmeyenle veya yanlış bilinenler neler? NLP eğitimi almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Benim Vizyonum

"Türkiye, NLP henüz yeterince iyi tanınmıyor (bakınız ilgili makalem: Türkiye'de NLP). Taşkın Köksalan olarak NLP Academy Turkey bünyesinde yürüttüğüm çalışmalarımla, NLP 'nin ülkemizdeki sağlıklı ve bilimsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyorum. Bunun sadece iyi yetişmiş NLP uygulayıcıları ile mümkün olacağını biliyor ve bu doğrultuda, yeni nesil NLP uygulayıcılarını, dünyada kabul gören en yüksek NLP eğitim standartlarına göre yetiştirmekte kendimi sorumlu görüyorum.

NLP Academy Turkey Eğitim ve Araştırma Enstitüsü çalışma programı ile, NLP'yi mümkün olduğu kadar fazla insanın kullanımına sunmak, mesleğinde NLP kullanan profesyonellerin bir araya gelebileceği, bilgi, destek ve danışmanlık hizmetlerinden karşılıklı olarak istifade edebilecekleri modern bir bilgi paylaşım ve gelişim platformu yaratmak istiyorum."

"NLP'nin insan mühendisliği, iletişim ve davranış bilimlerine kattığı değeri her gün yeniden deneyimliyorum. NLP'nin önümüzdeki yıllardaki gelişimi ve insan bilimlerine katabileceklerini düşünmek ve bizzat gelişim süreci içerisinde yer alıyor olmak beni inanılmaz heyecanlandırıyor! Bu heyecanı herkesle paylaşmak istiyorum."

Kurumsal Çalışmalarım

Taşkın Köksalan, Türkiye’de de, aralarında Cumurbaşkanlığına bağlı kurumların ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin de bulunduğu birçok resmi ve özel kurumla eğitim projeleri yürütmektedir... Örnek eğitim görüntülerine fotoğraf galerimizi ziyaret edebilir veya referans kataloğumuzu PDF dosyası olarak görüntüleyebilirsiniz...

NLPAT Sosyal Medya Bağlantıları

Takipte Kalın

NLP Academy Turkey

Bestekar Cad 82 / Ankara

Yakında yeni merkezimizde...

Site Kullanım Koşulları

NLPAT İletişim

WhatsApp: Mesaj yaz

İletişim Formu: Mesaj yaz

Sizi Arayalım