Taşkın Köksalan

NLP Lehrtrainer DVNLP, EANLP
NLP Master Trainer IN, ECNLP
Coach Master Trainer, ICI

  • NLP Uzmanı Taşkın Köksalan.
  • Görevler, üyelik ve işbirliği.
  • Kurumsal çalışmalar.

Taşkın Köksalan kimdir?


1977 yılında Almanya'nın Hamburg şehrinde doğdum. İlk öğrenimimi burada tamamlayarak, orta öğrenimime Ankara Çankaya Anadolu Lisesi'nde devam ettim.
 
Hacettepe Üniversitesinde Dil Bilimi eğitimi aldım. Dil Bilimi dersinde, yapay zekanın programlanmasında kullanılan NLP (Natural Language Processing) konulu bir sunum ödevi hazırlarken, aynı kısaltmayı kullanan Neuro Linguistic Programming (Beyin Dili Programlaması) disiplini ile tanıştım.

NLP disiplininin kurucularından, Dil bilimci Prof. John Grinder'in dil - düşünce - duygu - davranış etkileşimi konusundaki araştırmaları beni etkiledi.  Prof. Grinder'in, dil üzerinden zihnin nasıl yeniden programlanabileceği ve NLP performans modelleme çalışmaları, hobi olarak bilgisayar programcılığı ile yakından ilgilendiğim için merakımı derinden cezbetti. Bu süreç beni, NLP, dil ve davranış bilimleri alanında ömür boyu sürecek bir keşif ve gelişim yolculuğuna çıkardı.

Kısa bir süre turist rehberi olarak çalıştıktan sonra, eğitimimi sürdürmek için 2001 yılında Almanya'ya dönerek profesyonel NLP eğitimime başladım.  

Darmstadt Teknik Üniversitesinde Psikoloji, Nürnberg Symbolon Enstitüsünde Gestalt Psikoterapisi eğitimi aldım. 

Uluslararası NLP Uzmanları Birliği INLPTA tarafından düzenlenen NLP uygulayıcısı ve uzman uygulayıcı eğitimlerden başarıyla mezun oldum.

Dünyanın en saygın NLP kuruluşlarından biri olarak kabul edilen “Deutscher Verband für Neuro Linguistisches Programmieren ” (DVNLP), tarafından Almanya genelinde düzenlenen NLP Trainer Training (NLP uzmanı ve eğitmenlik) eğitimini, sunum performansı ve teorik hakimiyet alanlarında birincilik derecesi ile tamamladım.

"Studienkreis für Tourismus und Entwicklung e.V" eğitiminden mezun olup "Interkultureller Lehrer" (Kültürler Arası Öğretmen) unvanı aldım. 

Almanya'da Landsiedel Consulting'te NLP eğitmeni olarak göreve başladım. Frankfurt Belediyesi Kültürel Çeşitlilik Dairesi "AMKA"'da personel gelişim eğitimleri verdim. Görev aldığım "HIPPY" (Home Instruction for Parents and Preschool Youngsters) projesi, göçmen aileleri destekleme programı kapsamında ilk kez NLP temelli yetişkin eğitimleri düzenledim.

Akademik ve mesleki çalışmalarımı DVNLP eğitim komisyonuna sunarak 2005 yılında, "NLP Lehrtrainer - DVNLP" uzman eğitmen unvanını taşımaya hak kazandım.

NLP dışında profesyonel koçluk, sistem dizilimi, hipnoz gibi komşu disiplinler ve kinezyoloji, EMI, EMDR, EFT gibi araç ve yöntemler konularında tamamlayıcı eğitimlerin ardından tekrar yurda dönüp, Türkiye’de, NLP alanında uygulamalı en yüksek eğitim standartlarını sunan NLP Academy Turkey Eğitim ve Araştırma Enstitüsünü kurdum.

Halen aşağıda adı geçen uluslararası organizasyonlarda görev almaktayım. Evli ve bir kız çocuğu babasıyım.


"Akademik ve profesyonel eğitimim süresince, insan mühendisliği konularında uzmanlaşmış birçok değerli insanla tanışma, kendilerinden eğitim alma ve kimisiyle birlikte çalışma olanağı buldum. Gelişim yolculuğumda bana destek olan ve iz bırakan tüm hocalarıma teşekkür etmek isterim."
"Dr. Armağan Ethemoğlu (Hacettepe Üniversitesi), Stephan Landsiedel (NLP Training Deutschland), Dr. Marc Hassenzahl (Technische Universität Darmstadt), Robert Dilts (NLP University California), Prof. John Grinder (NLP Academy), Tony Robbins (UPW - Frankfurt), Bernt İsert (Integrative Systemic Coaching & Constellation - Berlin), Carlos Manuel da Silva Costa Salgado (Biolance Training), Georg Meier (Gestalt Therapy - Nürnberg), Johann Garnitschnig (High Performance Skills for NLP Trainers), Roland Pickelein (Business NLP), Ulrich Martin Drescher (Professional Moderation)"


Kurumsal NLP Eğitimleri - Taşkın Köksalan

Mesleki Yeterlilik Kurumu NLP Eğitimi

Görevler, Üyelik ve Uluslararası İşbirliği

Taşkın Köksalan ve NLP Academy Turkey Enstitüsü, aşağıda adı geçen uluslararası NLP, koçluk ve hipnoz organizasyonları tarafından resmi olarak tanınır.

International Association of NLP Institutes - NLPAT

International Association of NLP Institutes 

Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği (IN Instititutes). Web sitesi: https://www.nlp-institutes.net/
Taşkın Köksalan kuruluşun Türkiye’den sorumlu başkanı ve yetkili uzman eğitmenidir. (Lisans: 1991-IN-H169)  
Detaylı bilgi: IN Presidents 

Der Deutsche Verband für Neuro Linguistisches Programmieren - NLPAT

Der Deutsche Verband für Neuro Linguistisches Programmieren 

Almanya Ulusal NLP Birliği (DVNLP).  Web sitesi: https://www.dvnlp.de/
Eğitmenimiz kuruluşun yetkili uzman eğitmenidir (Lisans: LT-00808)
Detaylı bilgi: DVNLP Lehrtrainer

European Community for Neuro Linguistic Programming - NLPAT

European Community for Neuro Linguistic Programming

Avrupa NLP Topluluğu (ECNLP). Web sitesi: https://www.ecnlp.eu/
Eğitmenimiz kuruluşun yetkili uzman eğitmeni ve yönetim kurulu üyesidir. Detaylı bilgi: ECNLP Board of Directors

International Association of Coaching Institutes - NLPAT

International Association of Coaching Institutes

Uluslararası Koçluk Enstitüleri Birliği (ICI). Web sitesi: https://www.coaching-institutes.net/
Eğitmenimiz kuruluşun Türkiye'den sorumlu başkanı ve yetkili uzman eğitmenidir. Detaylı bilgi: ICI Coach Master Trainer

European Association of Neuro Linguistic Programming - NLPAT

European Association of Neuro Linguistic Programming

Avrupa NLP Birliği (EANLP). Web sitesi: https://www.eanlp.com/
Eğitmenimiz kuruluşun yetkili uzman eğitmenidir. Detaylı bilgi: EANLP Master Trainer

World Hypnosis Organization - NLPAT

World Hypnosis Organization

Dünya Hipnoz Organizasyonu (WHO). Web sitesi: https://www.world-hypnosis.org/
Eğitmenimiz kuruluşun Türkiye'den sorumlu başkanı ve yetkili uzman eğitmenidir.  Detaylı bilgi: WHO Training Institutes

Forum Werteorientierung in der Weiterbildung e. V.

Forum Werteorientierung in der Weiterbildung e. V.

Eğitimde Değer Odaklılığı Forumu (FWW). Web sitesi: https://forumwerteorientierung.de
NLP Academy Turkey, merkezi Almanya'da bulunan FWW e.v. resmi üyesidir. NLPAT eğitimlerinin insan ve değer odaklılığı, eğitim kalitesi, şeffaflık ve bütünlük standartları FWW e.v. tarafından güvence altına alınır. Detaylı bilgi: Qualität Transparenz Integrität

Benim Vizyonum

"Türkiye, NLP henüz yeterince iyi tanınmıyor (bakınız ilgili makalem: Türkiye'de NLP). Taşkın Köksalan olarak NLP Academy Turkey bünyesinde yürüttüğüm çalışmalarımla, NLP 'nin ülkemizdeki sağlıklı ve bilimsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyorum. Bunun sadece iyi yetişmiş NLP uygulayıcıları ile mümkün olacağını biliyor ve bu doğrultuda, yeni nesil NLP uygulayıcılarını, dünyada kabul gören en yüksek NLP eğitim standartlarına göre yetiştirmekte kendimi sorumlu görüyorum. NLP Academy Turkey Eğitim ve Araştırma Enstitüsü çalışma programı ile, NLP'yi mümkün olduğu kadar fazla insanın kullanımına sunmak, mesleğinde NLP kullanan profesyonellerin bir araya gelebileceği, bilgi, destek ve danışmanlık hizmetlerinden karşılıklı olarak istifade edebilecekleri modern bir bilgi paylaşım ve gelişim platformu yaratmak istiyorum."

"NLP'nin insan mühendisliği, iletişim ve davranış bilimlerine kattığı değeri her gün yeniden deneyimliyorum. NLP'nin önümüzdeki yıllardaki gelişimi ve insan bilimlerine katabileceklerini düşünmek ve bizzat gelişim süreci içerisinde yer alıyor olmak beni inanılmaz heyecanlandırıyor! Bu heyecanı herkesle paylaşmak istiyorum."

Taşkın Köksalan

16

Yıllık NLP Tecrübesi

Tek uğraşımız ve uzmanlık alanımız olan NLP alanındaki tecrübemize güvenebilirsiniz...

12300

Saat NLP Sertifika Eğitimi

Türkiye'nin farklı şehirlerinde her sene birden çok NLP sertifika eğitim programı düzenliyoruz...

1100

Saat Kurumsal NLP Eğitimi

Türkiye' deki resmi ve özel kurum personeline NLP eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz...

600

Saat Bireysel NLP Koçluk

Etkili NLP tekniklerinin de kullanıldığı bireysel NLP koçluk hizmeti veriyoruz...

Kurumsal Çalışma ve Referanslar

Taşkın Köksalan, Türkiye’de de, aralarında Cumurbaşkanlığına bağlı kurumların ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin de bulunduğu birçok resmi ve özel kurumla eğitim projeleri yürütmektedir... Örnek eğitim görüntülerine fotoğraf galerimizi ziyaret edebilir veya referans kataloğumuzu PDF dosyası olarak görüntüleyebilirsiniz...

Referanslarımıza sorun!