NLP Nasıl Öğrenilir?

NLP Eğitim Basamakları

ULUSLARARASI NLP KARİYER SİSTEMİ

NLP Uzmanlaşma Süreci

Dünya da temel olarak 3 basamaklı bir NLP uzmanlaşma sürecimiz bulunmaktadır.

NLP konusunda daha önce eğitim almadıysanız birinci basamak olan “NLP Practitioner” eğitim programından başlamanız uygundur. "Practitioner" eğitimi örgün veya uzaktan canlı eğitim şeklinde gerçekleştiriliyor ve asgari 130 saatlik bir kapsamı bulunur.

Birinci basamak olan bu NLP eğitimlerimize bireysel gelişim amaçlı veya koçluk, eğitim, terapi, yönetim, satış ve benzeri insan odaklı mesleklerde daha başarılı sonuçlar alabilmek için katılabilirsiniz.

NLP Practitioner eğitimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra uzmanlaşma sürecine, ikinci basamak olan "NLP Master Practitioner" eğitimine devam edebilirsiniz. Yine asgari 130 saatlik bir kapsamı bulunan uzmanlık eğitiminde NLP'nin biraz daha profesyonel alanlardaki kullanımına ağırlık verilmektedir.

Başarılı mezuniyetin ardından eğitimin üçüncü basamağı olan eğitmenlik eğitimi yani "NLP Trainer" programına devam edebilirsiniz. 140 saatlik bir kapsamı bulunan NLP Trainer eğitimi sizi NLP eğitmenlik mesleğine hazırlayan bir mesleki gelişim programdır.

NLP ile Tanışmak Kolay

Modüler NLP Eğitim Seçeneği

Kapsamlı bir NLP eğitimi almaya henüz hazır olmadığınızı düşünüyorsanız 130 saatlik bir uygulayıcı eğitiminin tamamına katılmak yerine, sadece tercih ettiğiniz kadarına veya ihtiyacınız olan bölümlere, koşulsuz katılım sağlayabilirsiniz.

Modüler eğitim alan katılımcılar, eğitimlerini diledikleri zaman sonlandırabilir veya zaman içerisinde tüm modülleri tamamlayarak mezuniyet sertifikası almaya hak kazanabilirler.

Üstünde NLP Yazan Her Şey NLP Değildir!

NLP Eğitiminden Önce Bilmeniz Gerekenler

NLP eğitimleri konusunda ülkemizde standart koyan ve denetleyen mekanizmaların henüz olmaması nedeniyle eğitim almak isteyenler, içerik ve süre olarak birbirinden çok farklı programlar ile karşılaşabiliyor.

Eğitiminize daha bilinçli karar verebilmek için, bilinçli tüketiciler için hazırlamış olduğumuz NLP rehberimize göz atın...

NLP Eğitiminde Standartlar

Uluslararası NLP Eğitim Standartları

Uluslararası NLP organizasyonları, NLP alanında sağlıklı bir gelişime rehberlik edecek olan eğitim standartları tanımlamışlardır.

NLP eğitim hizmeti alacağınız uzman veya enstitüler, bağlı bulundukları NLP organizasyonlarının standartları doğrultusunda size hizmet vermek zorundadırlar.

Uluslararası Akredite NLP Eğitimleri

NLP Uygulayıcısı Sertifika Eğitimleri

Uluslararası standartlara uygun olarak düzenlenen bir NLP eğitimi almaya karar verdiyseniz, Türkiye'nin en kapsamlı NLP eğitim programı ile hizmetinizdeyiz.  NLP alanında uzmanlaşma yolculuğuna çıkanlar tüm Dünyada genelde 3 basamaklı bir eğitim sürecinden geçerler. Bu eğitimler sırasıyla NLP Practitioner, NLP Master Practitioner ve NLP Trainer olarak adlandırılır ve yaklaşık olarak 450 saatlik bir ders programından oluşur.

  1. NLP PRACTITIONER - NLP Pratisyen Uygulayıcı Eğitimi: NLP konusunda yeniyseniz ve Türkiye'de uluslararası yüksek standartlarda bir NLP eğitimi almaya karar verdiyseniz, "NLP Uygulayıcısı" eğitim programımıza katılarak NLP dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Birinci basamak NLP eğitimi hakkında...
  2. NLP MASTER PRACTITIONER - NLP Uzman Uygulayıcı Eğitimi: Uluslararası standartlarda bir "NLP Uygulayıcısı" eğitiminden mezun olduğunuzu belgeleyebiliyor ve "Uzman NLP Uygulayıcı" olma yolunda ilerlemek istiyorsanız, NLP Master Practitioner'a başvurabilirsiniz. İkinci basamak NLP eğitimi hakkında...
  3. NLP TRAINER - NLP Eğiticinin Eğitimi: NLP alanındaki uzmanlığınızı uluslararası geçerli bir sertifika ile belgelendirebiliyor ve "NLP Uzmanı ve Eğitimcisi" olarak mesleki kariyer yapmak istiyorsanız NLP Trainer Training programına başvurabilirsiniz. Üçüncü basamak NLP eğitimi hakkında...

NLP Gelişim Yolculuğu

NLP Uzmanlaşma Sürecinin Kapsamı

Pratik her türlü bilgiyi bünyesine dahil edebilen eklektik ve pragmatik bir yapıya sahiptir. Dünya üzerinde bulunan yüz binlerce uygulayıcı tarafından her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir. Bu nedenle NLP 'nin kapsamı her geçen gün büyümeye devam ediyor. NLP ile kitaplardan tanışan birçok kişi, profesyonel eğitim almaya başlayarak bu alanda uzmanlaşmaya ve buz dağının görünmeyen kısımlarını keşfetmeye başladıklarında, karşılaşmış oldukları kapsam karşısında şaşırabiliyorlar.

Prof. John Grinder ve Dr. Richard Bandler' in olağan üstü başarılı terapi uzmanlarını analiz ederek geliştirmiş oldukları NLP modelinin kapsamı başlangıçta gerçekten de sınırlıydı. Yıllar içerisinde, özellikle psikoloji, sibernetik, nöroloji, filoloji, felsefe ve iletişim bilimi ışığında NLP 'nin kapsamı çok gelişmiştir. NLP, büyümesine katkı sağlayan onlarca öncü NLP geliştiricisi, yüzlerce bilim insanı ve binlerce NLP uygulayıcısının katkıları sayesinde bugün muazzam bir teknik bilgi havuzuna, metodolojiye, hatta yaşam biçimine dönüşmüştür.

Günümüzde NLP, insanın doğasını daha iyi anlamamızı, hızlı ve hedef odaklı gelişimini kolaylaştıran, kişisel veya kurumsal becerilerin geliştirilmesinde kullanılan uzmanlaşmış bilgi havuzu, kolaylaştırıcı yöntemler ve teknik araçlar bütünüdür.

Uluslararası NLP eğitim standartlarına göre belgelendirilebilir teorik ve pratik uzmanlaşma yolculuğunun 1840 saatlik tanımlanmış bir kapsamı bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için bakınız: Uluslararası NLP Sertifika Eğitim Standartları

NLP Academy Turkey Farkı Nedir?

Mezuniyetiniz Dünya'da Tanınır

Sözde değil! Tüm eğitimlerimiz uluslararası NLP organizasyonların kriterleri doğrultusunda en yüksek eğitim standartları gözetilerek düzenlenmektedir. Mezuniyet sertifikalarımız tüm dünyada geçerlidir ve yüksek itibar görür. Eğitimimizin akreditasyonu, aşağıdaki kurumlar tarafından sağlanmaktadır ve Türkiye de katılabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim programı olduğundan emin olabilirsiniz

Int. Association of NLP Institutes

IN

European Association of NLP

EANLP

Deutscher Verband für NLP

DVNLP

European Community For NLP

ECNLP

SAYFA ÖZETİ

NLP nasıl öğrenilir? NLP eğitim basamakları nelerdir? Kimler NLP eğitimi alır? NLP eğitimi alırken neye dikkat edilmeli? Türkiye'de kim NLP eğitimi veriyor? NLP eğitimi nereden alınır? NLP eğitimi nasıl olmalı? NLP eğitim basamakları hakkında...

NLP Academy Turkey

Çankaya - Ankara

Yakında yeni merkezimizde...

Site Kullanım Koşulları

NLPAT İletişim

WhatsApp: Mesaj yaz

İletişim Formu: Mesaj yaz

Telefon: +90 (544) 299 90 40