NLP Practitioner

NLP Uygulayıcı Eğitimi

Ne Kadar Sürüyor?

Eğitimin kapsamı uluslararası NLP eğitim
standartlarına göre toplam 130 saattir.

Nasıl Düzenleniyor?

Sınıf ortamında yüz yüze veya Zoom
uygulaması üzerinden canlı / online.

Kaç Oturum?

Katıldığınız programa göre 18 ile 50
arası oturum. Toplam süre değişmez.

Eğitimin Ücreti?

Online: 16.000TL
Sınıf İçi: 24.000TL

NLP Practitioner Eğitimi Nedir?

NLP Practitioner Sertifika Eğitim Programı, üç ana basamaktan oluşan profesyonel NLP eğitiminin ilk ve temel aşamasıdır. Bu eğitim programı Türkiye 'de, "NLP Pratisyen Eğitimi" veya "NLP Uygulayıcı Eğitimi" solarak da tanınır.

NLP konusunda yeni iseniz ve Türkiye'de uluslararası geçerli ve yüksek eğitim standartlarında uygulamalı bir NLP eğitimi almaya karar verdiyseniz, bu program ile NLP dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. 20 yıla yaklaşan tecrübemize güvenebilirsiniz!

NLP Practitioner eğitiminde, temel NLP bilgi ve teknikleri, teorik ve uygulamalı olarak verilir. Eğitimin hedefi, NLP tekniklerinin günlük ve profesyonel yaşam içindeki sorumlu ve yaratıcı kullanımını mümkün kılan teknik bilgi ve becerilerin gelişimini sağlamaktır.

Uluslararası NLP eğitim organizasyonları tarafından belirlenen NLP eğitim müfredatları ile tam uyumlu olan yoğun uygulamalı "NLP Practitioner" eğitim programımızın asgari 130 saatlik bir kapsamı bulunuyor.

"NLP Practitioner" eğitim programımız size insan mühendisliğine dair uygulanabilir, katma değeri yüksek bilgi ve beceriler kazandıran, yaşayarak ve yaşatarak öğrenme süreçlerinin yer aldığı donanımlı bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.

Kişisel & Mesleki Gelişiminiz için NLP

NLP Eğitiminin Kazanımları Nedir?

NLP eğitimi, yaşam becerilerinize ve hayatınıza yapacağınız bir yatırımdır. Kendi yaşamınızın mimarı olma yolunda atacağınız önemli bir adımdır.

Uygulamalı NLP eğitim programlarımız, hayatın içerisinden konuların ele alındığı, kendimizi ve başka insanların doğasını keşfe çıktığımız, tüm yaşamınız boyunca yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz faydalı bilgiler, pratik teknikler ve beceriler bütünüdür.

NLP Practitioner sizi, gerçek hayatta uygulanabilir pratik psikoloji ve iletişim becerileri ile donatan, kapsamlı bir kişisel ve profesyonel gelişim programıdır.

İşimizde ve özel yaşamımızda, arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşabilmek için, insan zihninin çalışma prensiplerini biliyor olmamız ve insan ilişkilerini başarıyla yönetebiliyor olmamız çok önemlidir. Sürdürdüğümüz yaşamın kalitesi, kendimizi ve ilişkilerimizi ne kadar başarılı yönetebildiğimiz ile doğrudan ilişkilidir. NLP, beyininiz ve etkili iletişim için adeta "Pratik bir kullanma kılavuzu" niteliğindedir.

Hayatınızda veya işinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa veya koçluk, terapi, eğitim, danışmanlık, yönetim, insan kaynakları, satış ve benzeri insan odaklı mesleki alanlarda bir kariyer hedefliyorsanız, NLP Practitioner eğitiminde öğreneceklerinizden çok faydalanacaksınız.

NLP, insan mühendisliği araçları, etkili iletişim ve yüksek performans modelleme bilimidir. Zihinsel kaynaklarınızı etkin biçimde kullanmayı öğreten ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştiren NLP, mesleğinizde ve özel hayatınızda, hedefleriniz doğrultusunda daha başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

NLP Practitioner sertifika eğitiminde,

 1. Başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğreneceksiniz.
 2. İnsanlarla güvene dayalı, güçlü bağlarlar oluşturmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.
 3. İnsanları etkileyerek, ikna ederek, profesyonelce arzu edilen sonuca yönlendirmeyi öğreneceksiniz.
 4. Özel ve profesyonel yaşamda uygulanabilir pratik psikoloji ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştireceksiniz.
 5. Profesyonel araçlar yardımıyla hayatınıza, kişisel ve profesyonel hedeflerinize odaklanma ve üzerinde çalışma fırsatı bulacaksınız.
 6. Yaratıcılığınızı kullanma, hedef odaklı düşünme ve duygularınızı kontrol etme becerilerinizi geliştireceksiniz.
 7. Tutsak ruh hallerinden kurtulup saniyeler içerisinde özgüven, cesaret veya benzeri enerji dolu ruh hallerine geçiş yapmayı öğreneceksiniz.
 8. Performansınızı düşüren sınırlayıcı düşünce ve inançlarınıza meydan okumayı öğreneceksiniz.
 9. İstenmeyen alışkanlıkların arkasında yatan dinamikleri daha iyi anlayacak, davranış kalıplarını nasıl dönüştürebileceğinizi öğreneceksiniz.
 10. Kendinizin veya yardım ettiğiniz kişilerin ilişki problemlerini analiz etmeyi ve yapıcı bir biçimde çözümlemeyi öğreneceksiniz.
 11. Motivasyon eksikliğine ve tutarsız davranışlara yol açan içsel değer çatışmalarını çözümlemeyi öğreneceksiniz.
 12. Duyusal keskinliğinizi geliştirmeyi öğrenerek iletişim ve yaşam kalitenizi artırmayı öğreneceksiniz.
 13. Zihni çalıştıran, problem çözen, meydan okuyan, ilham veren güçlü sorular sormayı öğreneceksiniz.
 14. Farkındalık sağlayan, içsel arayışa yönlendiren, etkileyen veya yaratıcılığı teşvik eden iletişim tarzları arasında ustaca geçiş yapmayı öğreneceksiniz.
 15. Duygusal dayanıklılığınızı arttırarak, zorluklarla başa çıkma becerilerinizi ve esnekliğinizi geliştireceksiniz.
 16. İnsan zihninin temel çalışma prensiplerini, kendinizi ve başka insanları daha iyi tanıyacaksınız.

NLP Practitioner Eğitim Ücretleri

Online

NLP Practitioner Eğitimi

Modüler Katılım Ücreti:
1 Saat: 138TL - Toplam: 18.000TL

veya

* İndirimli Katılım Ücreti:
1 Saat: 123TL - Toplam 16.000TL

* İndirimli eğitim ücreti ve taksitli (5 x 3200TL) ödeme seçeneğinden sadece, programın tamamına (130 Saat) katılmayı taahhüt eden katılımcılar yararlanabilir.

Sınıf İçi

NLP Practitioner Eğitim Ücreti:

Toplam 130 saat süren eğitim programının 1 saatlik katılım bedeli 184TL dir.

Toplam: 24.000TL

* Taksitli (5 x 4800TL) ödeme seçeneğinden sadece,
programın tamamına (130 Saat) katılmayı taahhüt eden katılımcılar yararlanır.

* İndirimden Kim, Nasıl Yararlanabilir?

 • Akredite NLP Sertifika Eğitim Programlarımız katılımcıların uygulama becerisi geliştirmesi hedefleyen ve bu doğrultuda dünyanın en yüksek NLP eğitim standartlarına göre tasarlanmış olan, minimum 130 saat kapsamı bulunan uzun soluklu eğitim programlarıdır!
 • Yoğun uygulamalı eğitim programımızın verimliliği açısından, katılımcıların programa aktif katılım sağlamalarını ve eğitimin son gününe kadar grubun bütünlüğünü koruyabilmesini önemsiyoruz. "Bu eğitimde ne anlatılıyormuş, bir bakıp çıkarım..." anlayışına veya katılımcı profiline uygun değildir. 
 • Bu nedenle ön kayıt aşamasında, programının tamamına katılım niyetini bizimle baştan paylaşarak, ne istediğini bilen ve ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelerek, verimli eğitim grupları oluşabilmemize yardımcı olan katılımcılara avantajlı, katılım fırsatları sunarak teşvik etmek istiyoruz. Katılım tercihinizi bize ön kayıt formu ile bildirebilirsiniz:

Tecrübemize Güvenebilirsiniz

Eğitimci: Taşkın Köksalan

NLP sertifika eğitimlerimiz, sadece uluslararası akreditasyona sahip, yetkili NLP uzmanları ve alanında uzman konuk eğitmenler tarafından verilmektedir.

Alanında yüksek tahsil görmüş eğitmenlerimiz sizi ihtiyacınız olan pratik ve teorik bilgi ile donatırken, merak ettiğiniz soruların açıkta kalmamasına özen gösterir. Programdan sorumlu eğitmeniniz: Taşkın Köksalan (NLP Master Trainer IN, ICI, WHO)

Uzaktan  NLP Eğitimi

Online NLP Eğitimi Artık Mümkün!

Türkiye'nin en kapsamlı "NLP Uygulayıcısı Eğitimine" şimdi ev konforunda ONLINE katılabilirsiniz! Normal koşullarda yüz yüze eğitim formatında organize edilen akredite eğitim programımız, "Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği - IN" in yayınlamış olduğu online eğitim yönergeleri doğrultusunda güncellenmiş olup, katılımcıların sınırlı bir süre programa uzaktan (online) katılabilmeleri kolaylığı sağlanmıştır.

Dünya da uluslararası NLP eğitim standartlarını karşılayabilen sınırlı sayıda enstitüye verilen bu izin hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Sınıf içi Yüz Yüze NLP Eğitimi

NLP İstanbul, NLP Ankara, NLP İzmir

NLP Uygulayıcı Eğitimleri

İstanbul NLP Practitioner

Ön Kayıtlar Başladı!

Ankara NLP Practitioner

Ön Kayıtlar Başladı!

İzmir NLP Practitioner

Ön Kayıtlar Başladı!

Diğer şehirlerde NLP eğitimi

Kendiniz planlayın!

NLP Uygulayıcı Sertifika Eğitimi Konuları

Asgari Eğitim İçerikleri

Bu bölümde NLP ile tanışıyoruz. NLP tam olarak nedir? Ne anlama geliyor? Diğer disiplinlerden farkı nedir? NLP dünyasına sağlıklı bir giriş yapabilmek için gerekli olan temel kavramlar ve zihnin temel işleyiş prensipleri hakkında uygulamalı bilgi alırken kendinizle ilgili yeni farkındalıklar yaşamaya hazır olun.

Alt başlıklar:
> NLP ve temel kavramlar
> NLP tarihi ve önemli kişiler
> Temel NLP varsayımları
> Algı filtreleri ve öznel gerçeklik

Başarılı bir iletişimin ilk koşulu, ihtiyaç durumunda odaklayabileceğiniz keskin bir algılama becerisidir. Söz ve davranışlarımızın karşımızdakinde meydana getirmiş olduğu tepkileri gözlemleyebildiğimiz taktirde, konuşmanın akışını hedeflerimiz doğrultusunda yönlendirebiliriz. NLP Practitioner eğitimine algılarımızı bilinçli bir şekilde odaklama ve konsantrasyon uygulamalarıyla başlıyoruz. Eğitimin ilerleyen bölümlerinde bu konudaki teknik repertuvarımızı genişleteceğimiz gibi, pratik uygulamalarla algılama becerimizden de en iyi şekilde faydalanmayı öğreniyoruz.

Alt başlıklar:
> İçerikli / içeriksiz iletişim sinyalleri
> Beden dili ve ses izdüşümün bilinçli algılanması
> Bilinçsiz mikro mimik ve ifadeler
> Kalibre olma egzersizleri
> Sinyal değişimlerini fark etme becerisinin geliştirilmesi
> Fark edilen tutarsızlıklardan faydalanma

İletişimin ustaları, karşılarındakilerle iletişime girerken onların dünyasına bir adım atarlar ve uyum dolu bir ilişki inşa ederler, daha sonra bu ilişkinin sağlamış olduğu güven duygusuyla önderliğe geçebilirler. Sözlü ve sözsüz iletişim sanatını kullanarak, güven dolu ilişkiler kurup, iletişim süreçlerini yönlendirmeyi öğrenin! Satışta, terapide, eğitimde, danışmanlıkta veya özel hayatınızda stratejik iletişim becerilerinizi geliştirerek daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Sözlü sözsüz uyumlanma becerisinin geliştirilmesi
> Beden dili uyumu (Mirroring)
> Çapraz aynalama (Crossover Mirroring)
> Ses ve sözel İfade uyumu (Matching)
> Güven bağı oluşturma (Rapport)
> Psikolojik (duygusal) direnci azaltma
> Değişime öncülük etme (Leading)
> Bilinçli uyum bozma (Mismatching)

Bu derste insanların duyusal tercihlerini fark etmeyi ve bir amaç doğrultusunda nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz! Geliştireceğiniz farkındalık ve yapacağımız pratik alıştırmalar yardımıyla, kendinizi daha iyi ifade edebilmenin püf noktalarını öğrenecek, karşı tarafın da sizi daha iyi anlayabilmesini kolaylaştırmış olacaksınız. İletişiminize yepyeni bir boyut kazandıracak olan bu dersi özel veya mesleki yaşamınızda hemen kullanmaya başlayarak ilişkilerdeki anlaşmazlıkları çözümleyebilir, daha tatmin edici güçlü ilişkiler yaratabilirsiniz. Duyu dilini bilinçli kullanmayı öğrenerek, satış, sunum, terapi, eğitim veya danışmanlık gibi mesleki alanlarda ve özel hayatınızda daha etkili sonuç almayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Duyusal sistem ve tercih farklılıklarına giriş (VAKOG)
> Uyumu derinleştirmede temsil sisteminin kullanımı
> Baskın temsil sistemini gösteren belirtiler
> Dil ve temsil sistemi ilişkisi
> Konuşma hızı ve temsil sistemi ilişkisi
> Göz hareketleri ve temsil sistemi ilişkisi
> Belirtilen okunması ve doğrulanması
> Temsil sistemini stratejik iletişimde kullanımı

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez. Bu derste hedef belirlemenin önemini daha iyi kavrayacak ve beynin çalışma prensiplerini dikkate alarak nasıl etkili hedef tasarlayabileceğinizi öğreneceksiniz. Hedef uygunluk kriterleri doğrultusunda yapılan stratejik sorgulamalar ve teknik uygulamalar yardımıyla istek ve düşünceler birer hayal olmaktan çıkıp, adım adım ilgimizi cezbeden, motive edici ve gerçekçi hedeflere dönüşüyor.

Alt başlıklar:
> Hedef, zaman yönetimi, motivasyon ilişkisi
> TOTE - zihin çalışma modeli
> Beyin odaklı hedef tasarlama kuralları
> Hedef şekillendiren koçluk soruları
> Disney Beyin Fırtınası Modeli

Richard Bandler bir keresinde: "Hiç kimse, mutlu bir çocukluk yaşamış olmak için geç kalmış değildir." ifadesiyle zaman çizgisi çalışmalarının insanı derinden etkileyebilen gücüne işaret etmiştir. Bu derste, zamanın beynimiz tarafından öznel olarak nasıl kodlandığını ve bu prensipten nasıl faydalanabileceğinizi öğreneceksiniz. NLP zaman çizgisi uygulamalarının, günümüzde koçluk, terapi, danışmanlık, iletişim veya sunum gibi birçok alanda etkili kullanımı söz konusudur.

Alt başlıklar:
> Zaman çizgisi çalışmalarına giriş
> Zaman çizgisi türleri ve sözlü göstergeler
> Öznel zaman çizgisinin açığa çıkarılması
> Mekansal ayarlamalar ve yardımcı araç kullanımı
> Gelecekten kaynak karşılama
> Cezbedici gelecek tasarımı

İçerisinde bulunduğumuz duygu durumu, aldığımız kararları, verdiğimiz tepkileri ve bu tepkiler sonucunda oluşan sonuçları, dolaysıyla yaşamımızı sürekli etkiliyor. İhtiyaç durumunda duygularımızı kontrol edebilmek ve içerisinde bulunduğumuz koşulların gereklerine göre hareket edip, içsel kaynaklarımızdan faydalanabiliyor olmak, başarılı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmek için herkesin geliştirmesi gereken kritik bir yaşam becerisidir. Hem kendi hem de başka insanların duygu durumunu değiştirebilme becerisini geliştirmiş insanların toplumda daima vazgeçilmez bir rol oynadığını görebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Dış koşullar ile içsel durum arasındaki etkileşim
> Duygu yönetiminde fizyolojinin kullanımı
> Duygu yönetiminde dış uyarıcıların bilinçli kullanımı
> Duygu yönetiminde iç temsilin kullanımı
> Davranış gelişim modeli
> Mevcut kaynakların hedef odaklı yeniden yapılandırılması

İhtiyaç durumunda, ihtiyaç duyduğunuz duygu durumuna hızlıca geçiş yapabilmek mümkün olsa, bunu nerede kullanmak isterdiniz? Kendinizde veya başkalarında ihtiyaç duyduğunuz duygu durumlarını tetiklemeyi öğrenin! Bu derste, uyarıcıların yardımıyla beyninizi, sinir sisteminizi nasıl koşullandırabileceğinizi öğreneceksiniz. NLP çapalama tekniği ile beynin doğal öğrenme fonksiyonu olan koşullanmayı, günlük ve profesyonel hedeflerinizde daha başarılı sonuçlar elde etmek için kullanabilirsiniz. Sizi kısıtlayan, tutsak eden olumsuz duygu durumlarını çözümleyebilirsiniz. NLP çapalama tekniğinin koçluk, terapi, eğitim, etkili iletişim, sunum, ilişki yönetimi, liderlik, reklam veya satış gibi birçok profesyonel alanda kullanımı mümkündür.

Alt başlıklar:
> Çapalama, teorisi, tanımlamalar, teknik akışı
> Var olan çapaların ortaya çıkarılması
> Çapa atma, yığma, kesme
> Zaman çizgisi üzerinde çapaların kullanımı
> Çapaların stratejik iletişim de örtük kullanımı
> İlişki yönetimi, terapi, koçluk, eğitim veya satışta çapalar
> Özgüven ve cesaret geliştiren "Kaynak Transferi" uygulaması

İletişim süreçleri konusundaki farkındalığımızı arttırmak ve bu yönde becerilerimizi geliştirmek, uzmanlaşmış bilginin ve haberleşmenin önemli rol bu çağda her zamankinden daha önemli hale geldi. İletişim kurmamak imkansızdır. İnsanlar doğrudan konuşarak veya konuşmadan dolaylı olarak sürekli başkalarıyla iletişim kurarlar. Kurduğumuz iletişimimin kalitesi elde ettiğimiz sonuçları sürekli etkiliyor ve hayatımıza yön veriyor. NLP, iletişim süreçlerini daha iyi anlamamızı ve etkili sonuçlar üretebilmek için başarıyla yönetmemizi kolaylaştıran araçlar sunar.

Alt başlıklar:
> Temel iletişim modelleri
> 4 kanallı iletişim modeli
> Johari Penceresi
> Temel geri bildirim kulları

NLP ile ilişkilerinizi etkili biçimde yönetmeyi ve daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz. Farkında olmadan benimsediğimiz bakış açıları, insanlarla etkileşim içerisindeyken, algımızı, yaşadığımız duyguları ve verdiğimiz tepkileri sürekli etkiliyor. NLP Algısal Pozisyonlar uygulaması, kısır döngüye giren ilişki dinamiklerini analiz eder çözümlemeyi kolaylaştırır. Alışkın olduğumuz perspektiflerin dışından bakarak daha önce göremediğimiz detayları keşfetmemize ve bizi hedefimize ulaştıracak olan etkili yeni önlemler tasarlamanıza yardımcı olur. NLP'de öğretilen stratejik iletişim ve ilişki yönetim araçlarının özel hayatta ve koçluk, aile danışmanlığı, çift terapisi, insan kaynakları, yönetim gibi profesyonel alanlarda da kullanımı mevcuttur.

Alt başlıklar:
> Algısal pozisyonlar 1-2-3
> Çözüm odaklı etkileşim analizi ve ilişki koçluğu
> Yardımcı metafor ve alıştırmalar...

Dil, etkin iletişimin için önemli olmasının dışında, aynı zamanda hızlı ve hedef odaklı değişiminde anahtarıdır, çünkü kelimeler, düşünsel süreçlerin önemli yapı taşlarıdır. NLP araç kutusunun ilk modellerinden biri olan Metamodel ile, kullandığımız dilin düşüncelerimizle ilişkisini daha iyi kavrayacak, düşüncelerin nasıl kelimelere dönüştüğünü ve kelimeler üzerinden, sınırlayıcı düşünce yapılarına nasıl meydan okuyabileceğinizi öğreneceksiniz. Dilbilimsel modelleme ile geliştirilmiş olan Metamodeli, koçluk, psikoterapi, danışmanlık, yönetim veya arabuluculuk gibi, profesyonel iletişim gerektiren birçok alanda etkili biçimde kullanmayı öğrenebilirsiniz. NLP Metamodel dersinde öğreneceğiniz güçlü sorular yardımıyla iletişimde yaşanan anlaşmazlıkları nasıl en aza indirebileceğinizi öğrenecek ve insan zihninin derinliklerine yolculuk yaparken, kelimelerin arkasında saklanan bireysel düşünce şemalarını anlamada ve zihni yeniden yapılandırmada kullanılan güçlü bir iletişim aracına sahip olursunuz.

Alt başlıklar:
> Dönüşümcü Gramer - Transformasyon modeli
> Dil, duygu, düşünce etkileşimi
> Metamodel ihlallerinin dile yansıması
> Genelleme , çarpıtma ve silinme ihlalleri
> Güçlü sorularla kaybolan bilginin geri kazanımı

Kelimelerin gücüne, dilin sihrine tanık olun. Milton modelini kullanmayı öğrenerek bilinçdışı kaynaklarınıza açılan kapıyı aralayın. Normal zindelik halindeyken ulaşamadığınız zihinsel kaynaklara hipnotik dil kalıplarının yardımıyla ulaşın. Hipnotik dil kalıplarını güçlü bir etki yaratmak istediğiniz günlük ve profesyonel iletişimlerinizde kullanabilir, çözüm bulma süreçlerine bilinçaltının kaynaklarını nasıl dahil edebileceğinizi öğrenebilir, iletişimlerinizi daha başarılı ha öğrenerek dinleyicinin psikolojik direncini atlatarak, etki gücü yüksek mesajlar ulaştırabilir.

Alt başlıklar:
> Temel kavramlar ve hipnozun tarihi
> Hipnoz hakkında yanlış bilinenler
> Klasik ve modern Ericksoncu hipnoz
> Telkine yatkınlık ve Trans belirtileri
> Hipnotik dil kalıplarına giriş
> Trans endüksiyon tekniği
> Uygulamalar

Hepimiz özel veya profesyonel yaşamımızda zor durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Değiştiremediğimiz bir durumla başa çıkma, başarıyla üstesinden gelme, hatta yeni ve istenen sonuçlara dönüştürebilme ihtimalimiz, o durum karşısında verebileceğimiz tepki seçenekleri ne kadar zenginse, o kadar artacaktır. Bu derste zihnimiz içerisinde bilinçsiz ve otomatik işleyen anlamlandırma süreçlerini, gerektiği zamanlarda nasıl bilinçli ve kontrol edilebilir hale getirebileceğimizi, zor durumlar karşısındaki esnekliğimizi nasıl koruyabileceğimizi ve tepki seçeneklerinizi nasıl arttırabileceğimizi öğreneceğiz. Zihinsel kaynaklarımızın bilinçli kullanımı ve etkili NLP teknikleri yardımıyla, istenmeyen davranış veya alışkanlıklardan kurtulmanın, tutarsızlığa sebep olan ikilem ve içsel çatışmaların çözümlenebilmesinin mümkün olduğunu deneyimleyeceksiniz. Öğrendiklerinizi kendi kişisel gelişiminiz için ve değişim, gelişim, stratejik yönetim veya terapi gerektiren profesyonel alanlarda etkili biçimde kullanabilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Yeniden çerçeveleme türleri
> Davranış - Niyet ayrımı
> İçsel parçalar modeli
> İstenmeyen davranışların dönüştürülmesi
> İçsel ikilem ve değer çatışmalarının giderilmesi

Sübjektif gerçekliğimizin programlama dilini öğrenin. Elinizdeki bu araç ile farklı bilinç hallerini ve duygu durumlarını hızlı ve hedef odaklı etkilemeyi öğrenin. NLP Altmodalite bazlı teknikler yardımıyla iç temsil olarak adlandırılan düşünceleriniz ve bunların sizin üzerinizdeki etki üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Çeşitli uygulamalar yardımıyla zihin içerisine yapabileceğiniz küçük ayar değişiklikleri ile korku gibi olumsuz duyguların gücünü zayıflatabilir, özgüven gibi ihtiyacınız olan içsel kaynakların yoğunluğunu arttırabilir hatta belli durumlarda sizi uyarması için hafızanızı programlamayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Alt modalite tür ve çeşitleri
> Alt modalitelerin sözlü göstergeleri
> Kritik alt modalitelerin tespit edilmesi
> Altmodaliteler ile duygu kontrolü
> Swish tekniği

Bir konuda çok başarılı sonuçlar alabilen insanların zihinleri nasıl çalışıyor hiç merak ettiniz mi? Onları diğerlerinden ayıran özellikler neler? NLP yüksek performans davranış kalıplarının modellemesi çalışmasından doğmuş bir disiplindir. NLP başarılı davranış kalıplarını sistematik olarak analiz etmenizi ve fark yaratan stratejik detayları öğrenmenizi sağlayan birçok kolaylaştırıcı araç sunar. Bu sayede yaratıcılık, motivasyon, karar verme, esneklik ve benzeri beceriler artık tesadüfen oluşan duygusal kaynaklar olmaktan çıkarılıp, bilinçli kullanılabilir araçlar haline geliyor. Siz de başarılı sonuçlar üretebilen insanların stratejilerini keşfedin, kendiniz ve başkaları için öğrenilebilir hale getirin.

Alt başlıklar:
> Bilinçdışı, duygu, düşünce, davranış etkileşimi
> Mentor Tekniği ile performans modellemesi
> Dilts - Değişim Seviyeleri Modeline giriş

NLP Eğitimi Kayıt Koşulları

%100 Müşteri Memnuniyeti

%100 Müşteri Memnuniyeti uygulamamız doğrultusunda, Türkiye sınırları içerisinde alabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim standardını size, en uygun ücrete sunmayı taahhüt ediyoruz!

Aynı koşullarda, daha uygun ücrete hizmet alımını belgelemeniz durumunda, ücret farkının tamamını size iade ediyoruz!

Bu uygulama, yüz yüze (sınıf ortamında) düzenlenen bir NLP sertifika eğitim programımıza, site üzerinde belirtilen indirimli (taahhütlü) kayıt seçeneğinden yararlanıyor olmanız durumunda, kayıt yaptırdıktan sonra 6 ay boyunca geçerlidir! 

Kime Önerilir? / Önerilmez?

Özellikle işinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa, koçluk, terapi, eğitim, danışmanlık, yönetim, insan kaynakları, satış ve benzeri insan odaklı mesleki bir kariyer hedefliyorsanız, NLP Master Practitioner eğitiminde öğreneceklerinizden yüksek düzeyde istifade edebilirsiniz.

NLP ve insani bilimler alanında uzmanlaşmak isteyen, insana değer veren, öğrenmeyi veya öğretmeyi seven, gelişmeyi veya başkalarını geliştirmeyi, yardım etmeyi seven kişiler eğitim sürecinden faydalanabilir.

NLP alanında uzmanlaşmayı sürdürmek, profesyonel koçluk veya NLP eğitimcisi olarak mesleki kariyer yolculuğuna devam edenler.

Profesyonel koçlar, hekimler, danışmanlar, idareciler, eğitimciler, konuşmacılar, diyetisyenler, psikologlar, psikoterapistler, insan kaynaklarında görev yapanlar, öğretmenler, psikolojik danışmanlar, avukatlar, satıcılar, girişimciler, sanatçılar...

Sağladığı ileri düzey teknik bilgi birikimi ve beceriler nedeniyle, kişisel ve mesleki gelişimine önem veren herkes, NLP Master Practitioner programından yüksek düzeyde istifade edebilir. 

NLP disiplini, insanın doğası ile ilgili önemli püf noktaları, stratejik bilgiler ve yüksek düzeyde etkili iletişim teknikleri içerir. NLP, faydalanabileceğiniz büyük bir araç kutusu gibidir. İnsanlar araçları iyi bir amaç için kullanabilecekleri gibi, sadece kendi çıkarları, hatta başkalarına zarar vermek için de kullanabilmektedir.

Bu eğitim, başkalarını istekleri dışında manipüle etmek, insani değerleri gözetmeden güç veya kısa yoldan kazanç elde etmek isteyenler için düşünülmemiştir. NLP araçlarının etik olmayan kullanım biçimleri, uzun vadede kişinin kendisine, başkalarına ve NLP profesyonellerinin mesleki itibarına zarar verecektir.

İnsan mühendisliği ve NLP eğitim içerikleri ile ilgilenmiyor, sadece duvara asacak şık bir sertifikaya veya kulağa hoş gelen yeni bir unvana ihtiyacınız varsa bu eğitim size göre değil. Başka kurumlardan daha kolay, kısa sürede ve uygun ücrete hizmet almayı seçebilirsiniz.

Temel insan haklarının gözetildiği eğitim programımız, herkesin katılımına açıktır. Belli bir zümreye ait değildir. Bu çeşitlilik, insan ilminin konuşulduğu eğitim programımıza değer katıyor. Sizden farklı görünen, farklı düşünen, farklı hisseden veya farklı şeylere inanan insanlara tahammülünüz yoksa, programa katılmanız önerilmez.

NLP, birçok insanın yaşamını olumlu yönde değiştirmiş olan güçlü bir öğretiler bütünüdür. Bununla birlikte, yaşamında değişiklik arzulayan bir kişinin bu değişime hazır ve istekli de olması, kendisini ortaya koyma iradesine sahip olması gerekir. Yaşamıyla ilgili şikayetleri olan, fakat hayatını değiştirmek için herhangi bir sorumluluk almak istemeyen, sadece sihirli bir formüle ihtiyacı olan kişilere bu eğitim programı önerilmez.

Diğer NLP Eğitimlerinden Farkı Nedir?

Mezuniyetiniz Tüm Dünya'da Tanınır

Int. Association of NLP Institutes

IN

European Association of NLP

EANLP

Deutscher Verband für NLP

DVNLP

European Community For NLP

ECNLP

NLPAT Kariyerinize Yön Verir

NLP Profesyonel Yaşamınıza Destek Olur

NLP eğitimlerimizde uyguladığımız yüksek standartlar, benzer disiplinler alanında eğitim veren üniversite ve organizasyonlar tarafından dikkate alınır.
Koçluk Kariyerinize Destek: Dünyanın en büyük koçluk organizasyonlarından olan "International Associations of Coaching Institutes" - ICI Türkiye temsilcisiyiz. NLP eğitimlerimizin her bir saati, koçluk kariyeriniz için size kredi puanı kazandırır.

Akademik Kariyerinize Destek: NLP eğitimlerini akademik düzeyde onaylatma imkanı bulunan mezunlarımız, eğitim seviyelerine göre 4 - 52 arası akademik ECTS Puanı (European Credit Transfer System) kazanarak kariyerlerine destek olabiliyorlar.

Hipnoz Kariyerinize Destek: Enstitümüz "World Hypnosis Organization" - WHO resmi üyesi ve Türkiye temsilcisidir. NLP eğitimlerimiz, Hipnoz uygulayıcısı kariyeriniz için size resmi kredi puanı kazandırır.

Int. Association of Coaching Institutes

ICI

World Hypnosis Organization

WHO

Steinbeis Transfer Institut Berlin

SHB

NLP Uygulayıcı Sertifika Eğitimi Sayfa Özet

NLP Uygulayıcısı eğitimi nedir? NLP eğitimi ne işime yarar? Kimler NLP eğitimi almalı? NLP eğitimi katılım koşulları. NLP eğitimini kim veriyor? NLP eğitimi hangi şehirde? NLP Practitioner içerikleri. NLP eğitim ücretleri. Sertifikaların geçerliliği. Koçluk kariyerinde NLP yi nasıl kullanabilirim? Ankara'da NLP Eğitimi. İstanbul'da NLP eğitimi. İzmir'de NLP.