NLP Practitioner Eğitimi

NLP Uygulayıcı, NLP Pratisyen Eğitimi...

 • NLP Uygulayıcısı eğitimi nedir?
 • NLP eğitimi ne işime yarar?
 • Kimler NLP eğitimi almalı?
 • NLP eğitimi katılım koşulları?
 • NLP eğitimini kim veriyor?
 • NLP eğitimi hangi şehirde?
 • NLP Practitioner içerikleri.
 • NLP eğitim ücretleri.
 • Sertifikaların geçerliliği.

NLP Practitioner Eğitimi

NLP Uygulayıcısı Sertifika Eğitim Programı

NLP Practitioner eğitimi nedir?

NLP Practitioner Sertifika Eğitim Programı, üç ana basamaktan oluşan profesyonel NLP eğitiminin ilk ve temel aşamasıdır. Bu eğitim programı Türkiye 'de, "NLP Pratisyenlik" veya "NLP Uygulayıcısı" sertifika eğitimi olarak da tanınır.

NLP konusunda yeni iseniz ve Türkiye'de uluslararası geçerli ve yüksek eğitim standartlarında uygulamalı bir NLP eğitimi almaya karar verdiyseniz, "NLP Practitioner" yani "NLP Uygulayıcısı" eğitim programımıza katılarak, bizimle NLP dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Tecrübemize güvenin!

NLP Practitioner eğitiminde, temel NLP bilgi ve teknikleri, teorik ve uygulamalı olarak verilir. Eğitimin hedefi, NLP tekniklerinin günlük ve profesyonel yaşam içindeki sorumlu ve yaratıcı kullanımını mümkün kılan teknik bilgi ve becerilerin gelişimini sağlamaktır.

Uluslararası NLP eğitim organizasyonları tarafından belirlenen NLP eğitim müfredatları ile tam uyumlu olan yoğun uygulamalı "NLP Practitioner" eğitim programımız yoğunluğu azaltılmış sınıf ortamında, örgün eğitim şeklinde 7 hafta sonunda gerçekleştiriliyor ve toplam 134 saatlik bir kapsamı bulunuyor. Eğitimler birer hafta ara ile 14 günde bir hafta sonu şeklinde organize ediliyor.

Uluslararası NLP eğitim organizasyonları tarafından belirlenen NLP eğitim müfredatı ile uyumlu olan yoğun uygulamalı "NLP Practitioner" eğitim programımız size insan mühendisliğine dair uygulanabilir, katma değeri yüksek bilgi ve beceriler kazandıran, yaşayarak ve yaşatarak öğrenme süreçlerinin yer aldığı donanımlı bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.

NLP Practitioner Sertifika Eğitimi
NLP Practitioner eğitimi ne işe yarar? Faydaları
NLP Practitioner eğitimi kazanımları

NLP eğitimi, yaşam becerilerinize ve hayatınıza yapacağınız bir yatırımdır. Yaşamınızın mimarı olma yolunda atacağınız önemli bir adımdır.

Uygulamalı NLP eğitim programlarımız, hayatın içerisinden konuların ele alındığı, kendimizi ve başka insanların doğasını keşfe çıktığımız, tüm yaşamınız boyunca yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz faydalı bilgiler, pratik teknikler ve beceriler bütünüdür.

NLP Practitioner sizi, gerçek hayatta uygulanabilir pratik psikoloji ve iletişim becerileri ile donatan, kapsamlı bir kişisel ve profesyonel gelişim programıdır.

İşimizde ve özel yaşamımızda, arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşabilmek için, insan zihninin çalışma prensiplerini biliyor olmamız ve insan ilişkilerini başarıyla yönetebiliyor olmamız çok önemlidir. Sürdürdüğümüz yaşamın kalitesi, kendimizi ve ilişkilerimizi ne kadar başarılı yönetebildiğimiz ile doğrudan ilişkilidir. NLP, beyininiz ve etkili iletişim için adeta "Pratik bir kullanma kılavuzu" niteliğindedir.

Hayatınızda veya işinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa veya koçluk, terapi, eğitim, danışmanlık, yönetim, insan kaynakları, satış ve benzeri insan odaklı mesleki alanlarda bir kariyer hedefliyorsanız, NLP Practitioner eğitiminde öğreneceklerinizden çok faydalanacaksınız.

NLP, insan mühendisliği araçları, etkili iletişim ve yüksek performans modelleme bilimidir. Zihinsel kaynaklarınızı etkin biçimde kullanmayı öğreten ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştiren NLP, mesleğinizde ve özel hayatınızda, hedefleriniz doğrultusunda daha başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

NLP Practitioner sertifika eğitiminde,

 1. Başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğreneceksiniz.
 2. İnsanlarla güvene dayalı, güçlü bağlarlar oluşturmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.
 3. İnsanları etkileyerek, ikna ederek, profesyonelce arzu edilen sonuca yönlendirmeyi öğreneceksiniz.
 4. Özel ve profesyonel yaşamda uygulanabilir pratik psikoloji ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştireceksiniz.
 5. Profesyonel araçlar yardımıyla hayatınıza, kişisel ve profesyonel hedeflerinize odaklanma ve üzerinde çalışma fırsatı bulacaksınız.
 6. Yaratıcılığınızı kullanma, hedef odaklı düşünme ve duygularınızı kontrol etme becerilerinizi geliştireceksiniz.
 7. Tutsak ruh hallerinden kurtulup saniyeler içerisinde özgüven, cesaret veya benzeri enerji dolu ruh hallerine geçiş yapmayı öğreneceksiniz.
 8. Performansınızı düşüren sınırlayıcı düşünce ve inançlarınıza meydan okumayı öğreneceksiniz.
 9. İstenmeyen alışkanlıkların arkasında yatan dinamikleri daha iyi anlayacak, davranış kalıplarını nasıl dönüştürebileceğinizi öğreneceksiniz.
 10. Kendinizin veya yardım ettiğiniz kişilerin ilişki problemlerini analiz etmeyi ve yapıcı bir biçimde çözümlemeyi öğreneceksiniz.
 11. Motivasyon eksikliğine ve tutarsız davranışlara yol açan içsel değer çatışmalarını çözümlemeyi öğreneceksiniz.
 12. Duyusal keskinliğinizi geliştirmeyi öğrenerek iletişim ve yaşam kalitenizi artırmayı öğreneceksiniz.
 13. Zihni çalıştıran, problem çözen, meydan okuyan, ilham veren güçlü sorular sormayı öğreneceksiniz.
 14. Farkındalık sağlayan, içsel arayışa yönlendiren, etkileyen veya yaratıcılığı teşvik eden iletişim tarzları arasında ustaca geçiş yapmayı öğreneceksiniz.
 15. Duygusal dayanıklılığınızı arttırarak, zorluklarla başa çıkma becerilerinizi ve esnekliğinizi geliştireceksiniz.
 16. İnsan zihninin temel çalışma prensiplerini, kendinizi ve başka insanları daha iyi tanıyacaksınız.

NLP Practitioner eğitimi kime

Önerilir <---> Önerilmez
NLP Practitioner Pratisyen eğitimi kime önerilir
NLP Practitioner eğitimimiz kime önerilir:
NLP uygulayıcı eğitimimizden kimler faydalanabilir?

Geliştirmiş olduğu pratik yaşam becerileri nedeniyle, kişisel gelişimine önem veren herkes, NLP eğitim sisteminin birinci basamağı olan Practitioner programından yüksek düzeyde istifade edebilir.

Özel veya mesleki hedefleri doğrultusunda daha hızlı yol almak isteyen, zihinsel ve duygu hakimiyet becerilerini arttırmak isteyen, insan ilişkilerini daha başarılı yönetebilmek isteyen kişiler için NLP çok zengin bir araç kutusu.

İnsana değer veren, öğrenmeyi veya öğretmeyi seven, gelişmeyi veya başkalarını geliştirmeyi, yardım etmeyi seven herkes eğitim sürecinden faydalanabilir.

NLP size hemen hemen her meslekte, daha başarılı sonuçlar üretebilmeniz için kullanabileceğiniz güçlü araçlar öğretir. İşinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa "NLP Practitioner", diğer adıyla "NLP Uygulayıcısı" eğitim programımıza mutlaka katılmanızı öneriyoruz.

Profesyonel koçlar, hekimler, eğitimciler, idareciler, konuşmacılar, diyetisyenler, psikologlar, psikoterapistler, insan kaynaklarında görev yapanlar, psikolojik danışmanlar, avukatlar, satıcılar, girişimciler, sanatçılar...

Kişisel ve mesleki gelişim üzerine okumak değil, YOL ALMAK ve YAŞAMAK isteyenlerin bu eğitim programından faydalanabileceğini düşünüyor ve katılmalarını öneriyoruz!

NLP Practitioner Pratisyen eğitimi kime önerilmez
NLP Practitioner eğitimimiz kime önerilmez:
NLP uygulayıcı eğitimimiz kimler için uygun değil?

İnsan sevgisi ve tutku ile aktardığımız NLP disiplini, insanın doğası ile ilgili önemli püf noktaları, stratejik bilgiler ve yüksek düzeyde etkili iletişim teknikleri içerir. NLP, faydalanabileceğiniz büyük bir araç kutusu gibidir. İnsanlar araçları iyi bir amaç için kullanabilecekleri gibi, sadece kendi çıkarları, hatta başkalarına zarar vermek için de kullanabilmektedir. Bu eğitim, başkalarını istekleri dışında manipüle etmek, insani değerleri gözetmeden güç veya kısa yoldan kazanç elde etmek isteyenler için düşünülmemiştir. NLP araçlarının etik olmayan kullanım biçimleri, uzun vadede kişinin kendisine, başkalarına ve NLP profesyonellerinin mesleki itibarına zarar verecektir.

İnsan mühendisliği ve NLP eğitim içerikleri ile ilgilenmiyor, sadece duvara asacak şık bir sertifikaya veya kulağa hoş gelen yeni bir unvana ihtiyacınız varsa bu eğitim size göre değil. Başka kurumlardan daha kolay, kısa sürede ve uygun ücrete hizmet almayı seçebilirsiniz.

Temel insan haklarının gözetildiği eğitim programımız, herkesin katılımına açıktır. Belli bir zümreye ait değildir. Bu çeşitlilik, insan ilminin konuşulduğu eğitim programımıza değer katıyor. Sizden farklı görünen, farklı düşünen, farklı hisseden veya farklı şeylere inanan insanlara tahammülünüz yoksa, programa katılmanız önerilmez.

NLP, birçok insanın yaşamını olumlu yönde değiştirmiş olan güçlü bir öğretiler bütünüdür. Bununla birlikte, yaşamında değişiklik arzulayan bir kişinin bu değişime hazır ve istekli de olması, kendisini ortaya koyma iradesine sahip olması gerekir. Yaşamıyla ilgili şikayetleri olan, fakat hayatını değiştirmek için herhangi bir sorumluluk almak istemeyen, sadece sihirli bir formüle ihtiyacı olan kişilere bu eğitim programı önerilmez.

NLP Practitioner katılım koşulları

Bu eğitim programına katılım, NLP konusunda herhangi bir ön bilginizin olmasını gerektirmez.
Sertifika eğitimlerimize katılım için, uygulamalı ders içeriklerini takip edebilecek temel ruhsal ve bedensel sağlığın yerinde olması koşulu vardır. Eğitim, katılımcıların herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını kabul eder. NLP sertifika eğitim programları tıbbi ya da psikolojik terapi yerine geçmez. Psikolojik veya fizyolojik rahatsızlıklarınız için lütfen önce hekiminize başvurunuz. Duyusal bir engeli olan katılımcıların kayıt öncesinde eğitim koordinasyonu ile görüşmeleri gerekmektedir.

Katılımcılar 20 yaşını doldurmuş, en az ön lisans veya dengi eğitim kurumundan mezun veya yüksek öğrenimine devam ediyor ve herhangi bir yasa dışı örgüt ya da tarikat üyesi olmadıklarını teyit ederler.

Kontenjan Sınırlaması: Pandemi güvenlik önemleri ve yoğun uygulamalı eğitim düzenimiz nedeniyle kontenjanlarımız kısıtlıdır! NLPAT vaktinde ön kayıt yapılması durumunda dahi ilgili eğitim programında her zaman yer ayırmayı garanti edemez.

Uluslararası NLP eğitim standartları gereğince katılımcıların başarılı mezuniyet için eğitime en az %80 oranında katılmış olma ve başarıyla tamamlama sorumlulukları vardır. Kaçırılan eğitim bölümleri bir sonraki eğitim döneminde ücret ödemeden tekrarlanabilir.

Eğitime kayıt yaptıran tüm katılımcılar, öğrenecekleri NLP metodolojisini, mesleklerinde veya özel hayatlarında kullanırken, bulundukları ülkenin yasalarına ve mesleklerinin öngördüğü profesyonel, bilimsel ve etik standartlara bağlı kalacaklarını baştan kabul etmiş olurlar.
Genel site kullanım koşullarımız hakkında bilgi için: "NLPAT - Site kullanım koşullarımız"

NLP Eğitmeni Taşkın Köksalan Kimdir?
Eğitmen: Taşkın Köksalan

NLP sertifika eğitimlerimiz, sadece uluslararası akreditasyona sahip, yetkili NLP uzmanları ve alanında uzman konuk eğitmenler tarafından verilmektedir.

Alanında yüksek tahsil görmüş eğitmenlerimiz sizi ihtiyacınız olan pratik ve teorik bilgi ile donatırken, merak ettiğiniz soruların açıkta kalmamasına özen gösterir. Programdan sorumlu eğitmeniniz:

Taşkın Köksalan (NLP Master Trainer)

Diğer eğitimlerden farkı?

Tek fark, benzerliğimizin bulunmaması :) Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayın..

NLP Rehberi

Benim için doğru olan NLP eğitimine nasıl karar verebilirim? İhtiyacım olan bilgiler?

Türkiye'de NLP

Türkiye'de az tanınan NLP hakkında bilinmesi gerekenler burada. Türkiye 'de NLP.

NLP Sertifika Eğitimleri Nerede

NLP Ankara - NLP İstanbul - NLP İzmir - NLP Antalya
NLP Ankara
Ankara NLP Practitioner
Ön Kayıtlar Başladı

İlçe: Çankaya

NLP İstanbul
İstanbul NLP Practitioner
Ön Kayıtlar Başladı

İlçe: Taxim

NLP İzmir
İzmir NLP Practitioner
Ön Kayıtlar Başladı

İlçe: Alsancak

NLP Antalya NLP Konya NLP Eskişehir NLP Adana
Diğer Şehirler
Birlikte Planlayalım

Tüm Türkiye

NLP Eğitim Takvimi

NLP Practitioner temel eğitim içerikleri

NLP eğitimine giriş
NLP'ye Giriş:
Bu bölümde NLP ile tanışıyoruz. NLP tam olarak nedir? Ne anlama geliyor? Diğer disiplinlerden farkı nedir? NLP dünyasına sağlıklı bir giriş yapabilmek için gerekli olan temel kavramlar ve zihnin temel işleyiş prensipleri hakkında uygulamalı bilgi alırken kendinizle ilgili yeni farkındalıklar yaşamaya hazır olun. 

Alt başlıklar:
 > NLP ve temel kavramlar
 > NLP tarihi ve önemli kişiler
 > Temel NLP varsayımları
 > Algı filtreleri ve öznel gerçeklik

NLP ile algıda keskinlik ve kalibrasyon
Algıda Keskinlik (Calibration):
Başarılı bir iletişimin ilk koşulu, ihtiyaç durumunda odaklayabileceğiniz keskin bir algılama becerisidir. Söz ve davranışlarımızın karşımızdakinde meydana getirmiş olduğu tepkileri gözlemleyebildiğimiz taktirde, konuşmanın akışını hedeflerimiz doğrultusunda yönlendirebiliriz. NLP Practitioner eğitimine algılarımızı bilinçli bir şekilde odaklama ve konsantrasyon uygulamalarıyla başlıyoruz. Eğitimin ilerleyen bölümlerinde bu konudaki teknik repertuvarımızı genişleteceğimiz gibi, pratik uygulamalarla algılama becerimizden de en iyi şekilde faydalanmayı öğreniyoruz.

Alt başlıklar:
> İçerikli / içeriksiz iletişim sinyalleri
> Beden dili ve ses izdüşümün bilinçli algılanması
> Bilinçsiz mikro mimik ve ifadeler
> Kalibre olma egzersizleri
> Sinyal değişimlerini fark etme becerisinin geliştirilmesi
> Fark edilen tutarsızlıklardan faydalanma

NLP stratejik iletişim becerileri
Stratejik İletişim Becerileri (Communication Skills 1):
İletişimin ustaları, karşılarındakilerle iletişime girerken onların dünyasına bir adım atarlar ve uyum dolu bir ilişki inşa ederler, daha sonra bu ilişkinin sağlamış olduğu güven duygusuyla önderliğe geçebilirler. Sözlü ve sözsüz iletişim sanatını kullanarak, güven dolu ilişkiler kurup, iletişim süreçlerini yönlendirmeyi öğrenin! Satışta, terapide, eğitimde, danışmanlıkta veya özel hayatınızda stratejik iletişim becerilerinizi geliştirerek daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz. 

Alt başlıklar:
> Sözlü sözsüz uyumlanma becerisinin geliştirilmesi
> Beden dili uyumu (Mirroring)
> Çapraz aynalama (Crossover Mirroring)
> Ses ve sözel İfade uyumu (Matching)
> Güven bağı oluşturma (Rapport)
> Psikolojik (duygusal) direnci azaltma 
> Değişime öncülük etme (Leading)
> Bilinçli uyum bozma (Mismatching)

NLP temsil sistemleri duyuların dili VAKOG
Temsil Sistemi (NLP Representational Systems):
Bu derste insanların duyusal tercihlerini fark etmeyi ve bir amaç doğrultusunda nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz! Geliştireceğiniz farkındalık ve yapacağımız pratik alıştırmalar yardımıyla, kendinizi daha iyi ifade edebilmenin püf noktalarını öğrenecek, karşı tarafın da sizi daha iyi anlayabilmesini kolaylaştırmış olacaksınız. İletişiminize yepyeni bir boyut kazandıracak olan bu dersi özel veya mesleki yaşamınızda hemen kullanmaya başlayarak ilişkilerdeki anlaşmazlıkları çözümleyebilir, daha tatmin edici güçlü ilişkiler yaratabilirsiniz. Duyu dilini bilinçli kullanmayı öğrenerek, satış, sunum, terapi, eğitim veya danışmanlık gibi mesleki alanlarda ve özel hayatınızda daha etkili sonuç almayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Duyusal sistem ve tercih farklılıklarına giriş (VAKOG)
> Uyumu derinleştirmede temsil sisteminin kullanımı
> Baskın temsil sistemini gösteren belirtiler
> Dil ve temsil sistemi ilişkisi
> Konuşma hızı ve temsil sistemi ilişkisi
> Göz hareketleri ve temsil sistemi ilişkisi
> Belirtilen okunması ve doğrulanması
> Temsil sistemini stratejik iletişimde kullanımı

NLP hedef belirleme ve başarı kriterleri
NLP Hedef Çalışmaları (Goal Setting)
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez. Bu derste hedef belirlemenin önemini daha iyi kavrayacak ve beynin çalışma prensiplerini dikkate alarak nasıl etkili hedef tasarlayabileceğinizi öğreneceksiniz. Hedef uygunluk kriterleri doğrultusunda yapılan stratejik sorgulamalar ve teknik uygulamalar yardımıyla istek ve düşünceler birer hayal olmaktan çıkıp, adım adım ilgimizi cezbeden, motive edici ve gerçekçi hedeflere dönüşüyor.

Alt başlıklar:
> Hedef, zaman yönetimi, motivasyon ilişkisi
> TOTE - zihin çalışma modeli
> Beyin odaklı hedef tasarlama kuralları
> Hedef şekillendiren koçluk soruları
> Disney Beyin Fırtınası Modeli

NLP Timeline, zaman çizgisi terapisi
Kişisel Zaman Çizgisi Çalışmaları (Timeline 1):
Richard Bandler bir keresinde: "Hiç kimse, mutlu bir çocukluk yaşamış olmak için geç kalmış değildir." ifadesiyle zaman çizgisi çalışmalarının insanı derinden etkileyebilen gücüne işaret etmiştir. Bu derste, zamanın beynimiz tarafından öznel olarak nasıl kodlandığını ve bu prensipten nasıl faydalanabileceğinizi öğreneceksiniz. NLP zaman çizgisi uygulamalarının, günümüzde koçluk, terapi, danışmanlık, iletişim veya sunum gibi birçok alanda etkili kullanımı söz konusudur.

Alt başlıklar:
> Zaman çizgisi çalışmalarına giriş
> Zaman çizgisi türleri ve sözlü göstergeler
> Öznel zaman çizgisinin açığa çıkarılması
> Mekansal ayarlamalar ve yardımcı araç kullanımı
> Gelecekten kaynak karşılama
> Cezbedici gelecek tasarımı

NLP duygu durum yönetim becerileri
Durum Yönetimi (State Management 1):
İçerisinde bulunduğumuz duygu durumu, aldığımız kararları, verdiğimiz tepkileri ve bu tepkiler sonucunda oluşan sonuçları, dolaysıyla yaşamımızı sürekli etkiliyor. İhtiyaç durumunda duygularımızı kontrol edebilmek ve içerisinde bulunduğumuz koşulların gereklerine göre hareket edip, içsel kaynaklarımızdan faydalanabiliyor olmak, başarılı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmek için herkesin geliştirmesi gereken kritik bir yaşam becerisidir. Hem kendi hem de başka insanların duygu durumunu değiştirebilme becerisini geliştirmiş insanların toplumda daima vazgeçilmez bir rol oynadığını görebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Dış koşullar ile içsel durum arasındaki etkileşim
> Duygu yönetiminde fizyolojinin kullanımı
Duygu yönetiminde dış uyarıcıların bilinçli kullanımı
Duygu yönetiminde iç temsilin kullanımı
> Davranış gelişim modeli
> Mevcut kaynakların hedef odaklı yeniden yapılandırılması

NLP çapalama tekniği
Çapalama (NLP Anchoring):
İhtiyaç durumunda, ihtiyaç duyduğunuz duygu durumuna hızlıca geçiş yapabilmek mümkün olsa, bunu nerede kullanmak isterdiniz? Kendinizde veya başkalarında ihtiyaç duyduğunuz duygu durumlarını tetiklemeyi öğrenin! Bu derste, uyarıcıların yardımıyla beyninizi, sinir sisteminizi nasıl koşullandırabileceğinizi öğreneceksiniz. NLP çapalama tekniği ile beynin doğal öğrenme fonksiyonu olan koşullanmayı, günlük ve profesyonel hedeflerinizde daha başarılı sonuçlar elde etmek için kullanabilirsiniz. Sizi kısıtlayan, tutsak eden olumsuz duygu durumlarını çözümleyebilirsiniz. NLP çapalama tekniğinin koçluk, terapi, eğitim, etkili iletişim, sunum, ilişki yönetimi, liderlik, reklam veya satış gibi birçok profesyonel alanda kullanımı mümkündür.

Alt başlıklar:
> Çapalama, teorisi, tanımlamalar, teknik akışı
> Var olan çapaların ortaya çıkarılması
> Çapa atma, yığma, kesme
> Zaman çizgisi üzerinde çapaların kullanımı
> Çapaların stratejik iletişim de örtük kullanımı
> İlişki yönetimi, terapi, koçluk, eğitim veya satışta çapalar
> Özgüven ve cesaret geliştiren "Kaynak Transferi" uygulaması

NLP iletişim modelleri ve geri bildirim
İletişim Modelleri: (Communication Models 1)
İletişim süreçleri konusundaki farkındalığımızı arttırmak ve bu yönde becerilerimizi geliştirmek, uzmanlaşmış bilginin ve haberleşmenin önemli rol bu çağda her zamankinden daha önemli hale geldi. İletişim kurmamak imkansızdır. İnsanlar doğrudan konuşarak veya konuşmadan dolaylı olarak sürekli başkalarıyla iletişim kurarlar. Kurduğumuz iletişimimin kalitesi elde ettiğimiz sonuçları sürekli etkiliyor ve hayatımıza yön veriyor. NLP, iletişim süreçlerini daha iyi anlamamızı ve etkili sonuçlar üretebilmek için başarıyla yönetmemizi kolaylaştıran araçlar sunar.

Alt başlıklar:
> Temel iletişim modelleri
> 4 kanallı iletişim modeli
> Johari Penceresi
> Temel geri bildirim kulları

NLP ilişki problemleri ve algısal pozisyonlar
NLP Algısal Pozisyonlar (Perceptual Positions 1):
NLP ile ilişkilerinizi etkili biçimde yönetmeyi ve daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz. Farkında olmadan benimsediğimiz bakış açıları, insanlarla etkileşim içerisindeyken, algımızı, yaşadığımız duyguları ve verdiğimiz tepkileri sürekli etkiliyor. NLP Algısal Pozisyonlar uygulaması, kısır döngüye giren ilişki dinamiklerini analiz eder çözümlemeyi kolaylaştırır. Alışkın olduğumuz perspektiflerin dışından bakarak daha önce göremediğimiz detayları keşfetmemize ve bizi hedefimize ulaştıracak olan etkili yeni önlemler tasarlamanıza yardımcı olur. NLP'de öğretilen stratejik iletişim ve ilişki yönetim araçlarının özel hayatta ve koçluk, aile danışmanlığı, çift terapisi, insan kaynakları, yönetim gibi profesyonel alanlarda da kullanımı mevcuttur.

Alt başlıklar:
> Algısal pozisyonlar 1-2-3
> Çözüm odaklı etkileşim analizi ve ilişki koçluğu
> Yardımcı metafor ve alıştırmalar...

NLP Meta Model ihlalleri ve güçlü sorular
Metamodel:
Dil, etkin iletişimin için önemli olmasının dışında, aynı zamanda hızlı ve hedef odaklı değişiminde anahtarıdır, çünkü kelimeler, düşünsel süreçlerin önemli yapı taşlarıdır. NLP araç kutusunun ilk modellerinden biri olan Metamodel ile, kullandığımız dilin düşüncelerimizle ilişkisini daha iyi kavrayacak, düşüncelerin nasıl kelimelere dönüştüğünü ve kelimeler üzerinden, sınırlayıcı düşünce yapılarına nasıl meydan okuyabileceğinizi öğreneceksiniz. Dilbilimsel modelleme ile geliştirilmiş olan Metamodeli, koçluk, psikoterapi, danışmanlık, yönetim veya arabuluculuk gibi, profesyonel iletişim gerektiren birçok alanda etkili biçimde kullanmayı öğrenebilirsiniz. NLP Metamodel dersinde öğreneceğiniz güçlü sorular yardımıyla iletişimde yaşanan anlaşmazlıkları nasıl en aza indirebileceğinizi öğrenecek ve insan zihninin derinliklerine yolculuk yaparken, kelimelerin arkasında saklanan bireysel düşünce şemalarını anlamada ve zihni yeniden yapılandırmada kullanılan güçlü bir iletişim aracına sahip olursunuz. 

Alt başlıklar:
> Dönüşümcü Gramer - Transformasyon modeli
> Dil, duygu, düşünce etkileşimi
> Metamodel ihlallerinin dile yansıması
> Genelleme , çarpıtma ve silinme ihlalleri
> Güçlü sorularla kaybolan bilginin geri kazanımı

Erickson Hipnotik dil kalıpları
Hipnotik Dil Kalıpları (Milton Model 1):
Kelimelerin gücüne, dilin sihrine tanık olun. Milton modelini kullanmayı öğrenerek bilinçdışı kaynaklarınıza açılan kapıyı aralayın. Normal zindelik halindeyken ulaşamadığınız zihinsel kaynaklara hipnotik dil kalıplarının yardımıyla ulaşın. Hipnotik dil kalıplarını güçlü bir etki yaratmak istediğiniz günlük ve profesyonel iletişimlerinizde kullanabilir, çözüm bulma süreçlerine bilinçaltının kaynaklarını nasıl dahil edebileceğinizi öğrenebilir, iletişimlerinizi daha başarılı ha öğrenerek dinleyicinin psikolojik direncini atlatarak, etki gücü yüksek mesajlar ulaştırabilir.   

Alt başlıklar:
> Temel kavramlar ve hipnozun tarihi
> Hipnoz hakkında yanlış bilinenler
> Klasik ve modern Ericksoncu hipnoz
> Telkine yatkınlık ve Trans belirtileri
> Hipnotik dil kalıplarına giriş
> Trans endüksiyon tekniği
> Uygulamalar

NLP anlam yeniden çerçeveleme ve reframing
Yeniden Çerçeveleme (Reframing 1):
Hepimiz özel veya profesyonel yaşamımızda zor durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Değiştiremediğimiz bir durumla başa çıkma, başarıyla üstesinden gelme, hatta yeni ve istenen sonuçlara dönüştürebilme ihtimalimiz, o durum karşısında verebileceğimiz tepki seçenekleri ne kadar zenginse, o kadar artacaktır. Bu derste zihnimiz içerisinde bilinçsiz ve otomatik işleyen anlamlandırma süreçlerini, gerektiği zamanlarda nasıl bilinçli ve kontrol edilebilir hale getirebileceğimizi, zor durumlar karşısındaki esnekliğimizi nasıl koruyabileceğimizi ve tepki seçeneklerinizi nasıl arttırabileceğimizi öğreneceğiz. Zihinsel kaynaklarımızın bilinçli kullanımı ve etkili NLP teknikleri yardımıyla, istenmeyen davranış veya alışkanlıklardan kurtulmanın, tutarsızlığa sebep olan ikilem ve içsel çatışmaların çözümlenebilmesinin mümkün olduğunu deneyimleyeceksiniz. Öğrendiklerinizi kendi kişisel gelişiminiz için ve değişim, gelişim, stratejik yönetim veya terapi gerektiren profesyonel alanlarda etkili biçimde kullanabilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Yeniden çerçeveleme türleri
> Davranış - Niyet ayrımı
> İçsel parçalar modeli
> İstenmeyen davranışların dönüştürülmesi
> İçsel ikilem ve değer çatışmalarının giderilmesi

NLP alt modeliteler ile çalışma, submodalities
Alt Modalite Çalışmaları (Submodalities 1):
Sübjektif gerçekliğimizin programlama dilini öğrenin. Elinizdeki bu araç ile farklı bilinç hallerini ve duygu durumlarını hızlı ve hedef odaklı etkilemeyi öğrenin. NLP Altmodalite bazlı teknikler yardımıyla iç temsil olarak adlandırılan düşünceleriniz ve bunların sizin üzerinizdeki etki üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Çeşitli uygulamalar yardımıyla zihin içerisine yapabileceğiniz küçük ayar değişiklikleri ile korku gibi olumsuz duyguların gücünü zayıflatabilir, özgüven gibi ihtiyacınız olan içsel kaynakların yoğunluğunu arttırabilir hatta belli durumlarda sizi uyarması için hafızanızı programlamayı öğrenebilirsiniz. 

Alt başlıklar:
> Alt modalite tür ve çeşitleri
> Alt modalitelerin sözlü göstergeleri
> Kritik alt modalitelerin tespit edilmesi
> Altmodaliteler ile duygu kontrolü
> Swish tekniği

NLP modellemeye giriş
Modelleme Giriş (Modelling 1):
Bir konuda çok başarılı sonuçlar alabilen insanların zihinleri nasıl çalışıyor hiç merak ettiniz mi? Onları diğerlerinden ayıran özellikler neler? NLP yüksek performans davranış kalıplarının modellemesi çalışmasından doğmuş bir disiplindir. NLP başarılı davranış kalıplarını sistematik olarak analiz etmenizi ve fark yaratan stratejik detayları öğrenmenizi sağlayan birçok kolaylaştırıcı araç sunar. Bu sayede yaratıcılık, motivasyon, karar verme, esneklik ve benzeri beceriler artık tesadüfen oluşan duygusal kaynaklar olmaktan çıkarılıp, bilinçli kullanılabilir araçlar haline geliyor. Siz de başarılı sonuçlar üretebilen insanların stratejilerini keşfedin, kendiniz ve başkaları için öğrenilebilir hale getirin.

Alt başlıklar:
> Bilinçdışı, duygu, düşünce, davranış etkileşimi
> Mentor Tekniği ile performans modellemesi
> Dilts - Değişim Seviyeleri Modeline giriş

NLP Practitioner

Sınıf içi eğitim süresi: 134 Saat
Pandemi süreci avantajlı kayıt fırsatını kaçırmayın...

Standart Kayıt

 • Saat ücreti: 60 TL
 • ₺ 8.000
 • Uluslararası NLP eğitim müfredatı
 • ile tam uyumlu 134 saat
 • sınıf içi örgün eğitim

Grup veya Öğrenci

 • Saat Ücreti: 53 TL
 • ₺ 7.200
 • En az 2 kişi birlikte kayıt  
 • veya 28 yaşını geçmemiş
 • öğrenciler için geçerlidir.

Pandemi Süreci İndirimi

 • Saat ücreti: 52 TL
 • ₺ 7.000
 • 1000 TL indirim fırsatı sınırlı bir süre,
 • pandemi sürecinde geçerlidir.
 • En sık tercih edilen kayıt seçeneği!
 • 8 taksit ödeme kolaylığı...

Ücretlendirme ve İndirim Seçenekleri

Pandemi sürecinde NLP uygulayıcı eğitimine ön kayıt yaptıranlar sınırlı bir süre 1000 TL indirim avantajından yararlanabilirler.

Ön kaydını, eğitim başlangıç tarihinden en az bir ay öncesinden onaylayarak, eğitim programlarımızı erkenden planlamamıza yardımcı olan katılımcı adaylarına çok özel bir "Erken Kayıt" indirim seçeneği sunuyoruz. (Bu uygulama pandemi süreci haricinde geçerlidir.)

Eğitim programlarımıza en az bir partneriniz ile birlikte kayıt yaptırmanız durumunda yine çok özel bir "Grup Kayıt" indirimi seçeneğinden faydalanabiliyorsunuz.

Henüz gelir elde etmeyen, örgün eğitime devam eden lisans veya yüksek lisans öğrencisi arkadaşlarımızı da unutmadık. "Öğrenci Kayıt" indirim seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Öğrenci indiriminden faydalanacak katılımcıların, öğrenci kimliklerinin bir kopyasını ibraz etmeleri istenir.

Derslere katılmasında ve grup dinamiğine engel teşkil etmeyecek durumda engelli arkadaşlarımız da özel "Öğrenci Kayıt" indiriminde faydalanabiliyorlar. Engelli katılımcılardan, programa kayıt yaptırmadan öncesi, durumlarını bildirmek üzere eğitmenimizle bir ön görüşme yapmaları için randevu talebinde bulunmaları gereklidir.

Dikkat: "Ön kayıt" eğitim programlarımız için yer ayırmaz veya kesin kayıt yerine geçmez. Ön Kayıt yeni dönem eğitimlerimizin planlanması, indirim seçeneklerinden faydalanabilmeniz ve program başlangıç tarihi yaklaştığında, sizinle irtibat kurarak hatırlatmada bulunabilmemiz amaçlıdır. "Kesin kayıt" öncesi tarafınıza dönülerek onayınız alınacaktır. Site üzerinde belirtilen tüm ücretler %18 yasal KDV ve vergi mükellefleri için %20 oranında stopaj hariç rakamlardır. 

Ücret İade Garantimiz

%100 Müşteri Memnuniyeti uygulamamız doğrultusunda, Türkiye sınırları içerisinde alabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim standardını size, en uygun ücrete sunmayı taahhüt ediyoruz! Aynı koşullarda, daha uygun ücrete hizmet alımını belgelemeniz durumunda, ücret farkının tamamını size iade ediyoruz!  Bu uygulama sadece "Erken Kayıt" , "Grup Kayıt", veya "Öğrenci Kayıt" indiriminden faydalanılabilmesi durumunda geçerlidir.

NLP Eğitim Ücretleri

NLP Academy Turkey

NLP Eğitim & Araştırma Enstitüsü

Ofis Telefon:

0 (312) 468 00 77

İletişim Formu:

Mesaj Gönder

Haberleşmek kolay ;)

WhatsApp

Mesaj Gönder

Telegram

Mesaj Gönder

Ofis Cep

NLPat Cep'i Ara

E-Posta:

bilgi@nlpat.com

Yüksek Eğitim Standartları

Dünya'nın en büyük NLP organizasyonları tarafından resmi olarak tanınıyoruz.

International Association of NLP Institutes
Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği

Dünyanın en saygın NLP organizasyonlarından olan "International Association of NLP Institutes IN" Türkiye temsilcisiyiz. Enstitümüz IN tarafından akredite olmuştur.

European Association of NLP
Avrupa NLP Birliği

Enstitümüz, European Association of Neuro Linguistic Programming EANLP'nin resmi üyesidir. Mezun olan öğrencilerimizin sertifikalarının, Avrupa bölgesindeki tanınırlığını güvence altına alıyoruz.

European Community For NLP
Avrupa NLP Topluluğu

Enstitümüz, European Community For NLP (ECNLP) resmi üyesidir. Mezunlarımız, denklik sorunu yaşamadan, dünyanın başka bir bölgesinde eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

World Hypnosis Organization
Dünya Hipnoz Organizasyonu

Enstitümüz "World Hypnosis Organization" - WHO resmi üyesi ve Türkiye temsilcisidir. NLP eğitimlerimiz, Hipnoz uygulayıcısı kariyeriniz için size resmi kredi puanı kazandırır.

International Association of Coaching Institutes
Uluslararası Koçluk Enstitüleri Birliği

Dünyanın en büyük koçluk organizasyonlarından olan "International Associations of Coaching Institutes" - ICI Türkiye temsilcisiyiz. NLP eğitimlerimizin her bir saati, koçluk kariyeriniz için size kredi puanı kazandırır.

Steinbeis Transfer Institut Berlin
Steinbeis Üniversitesi Transfer Enstitüsü

NLP eğitimlerini akademik düzeyde onaylatma imkanı bulunan mezunlarımız, eğitim seviyelerine göre 4 - 52 arası akademik ECTS Puanı (European Credit Transfer System) kazanarak kariyerlerine destek olabiliyorlar.

Forum Werteorientierung in der Weiterbildung 
Değer Temelli Gelişim Eğitimleri Forumu

İnsani değere odaklanarak geliştirilmiş olan eğitim programlarımızın yüksek eğitim ve kalite standardı, bağlı bulunduğumuz uluslararası organizasyonlar tarafından güvence altına alınır...

Deutscher Verband für NLP
Almanya NLP Birliği

Enstitümüz, Almanya 'nın en büyük NLP organizasyonu olan "Deutscher Verband für NLP" tarfından akredite edilmiştir. Eğitim içerik ve standartlarımız DVNLP müfredatı ile tam uyumludur.