NLP Master Practitioner

NLP Uzman Uygulayıcı Eğitimi

Ne Kadar Sürüyor?

Eğitimin kapsamı uluslararası NLP eğitim
standartlarına göre toplam 130 saattir.

Nasıl Düzenleniyor?

Sınıf ortamında yüz yüze veya Zoom
uygulaması üzerinden canlı / online.

Kaç Oturum?

Katıldığınız programa göre 18 ile 48
arası oturum. Toplam süre değişmez.

Eğitimin Ücreti?

Online: 20.000TL
Sınıf İçi: 28.000TL

NLP Master Eğitimi Nedir?

NLP Master Practitioner sertifika eğitim programı, üç ana basamaktan oluşan profesyonel NLP eğitiminin ikinci ve uzmanlık aşamasıdır. NLP Master Practitioner sertifika eğitim programının temel amacı, şimdiye kadar öğrenilmiş olan NLP bilgi ve tekniklerinin eğitime katılanlar tarafından pekiştirilmesi ve bu temel üstüne yeni öğrenilen teknikler ile kişilerin NLP araç çantasının daha da geliştirilmesidir. NLP Master Practitioner eğitiminden mezun olanlar, genel kullanımdaki bütün NLP tekniklerini tanırlar.

Şöyle bir benzetme yapabiliriz: Birinci basamak "NLP Practitioner" eğitiminde, bir alanı birçok yerinden birer metre kazıdık ve saha hakkında genel bir bilgi sahibi olduk. İkinci basamak "NLP Master Practitioner" eğitiminde, saha keşif çalışmalarımızı daha da genişleyecek, üstelik bizi daha çok ilgilendiren bazı özel alanlarda iyice derinlere inerek, birlikte bir uzmanlaşma süreci deneyimliyoruz.

Katılımcılar ilgi alanları veya mesleki uzmanlıkları doğrultusunda seçmiş oldukları özel bir konuda NLP tabanlı bir proje (saha) çalışması yürüterek, artan bilgi ve becerilerini yaşamlarındaki özel veya mesleki alanlara uyarlamaya, transfer etmeye teşvik edilirler. Bu proje çalışmaları sayesinde katılımcılar kendi özel ilgi alanlarında NLP'nin nasıl uygulanabileceği ile ilgili derinlemesine bilgi edinme ve tecrübe toplama fırsatı bulurlar. Sahada yürütülen proje çalışmaları, ders harici süpervizyon oturumları ile desteklenir. Eğitim sonunda, farklı alanlarda yürütülmüş olan proje çalışmalarının bir araya getirilmesiyle, NLP içeriklerinin gerçek yaşama nasıl transfer edilebileceği ile ilgili zengin bir örneklem elde edilmiş olunur.

Uluslararası NLP eğitim organizasyonları tarafından belirlenen NLP eğitim müfredatları ile tam uyumlu olan yoğun uygulamalı "NLP Master Practitioner" eğitim programımız yoğunluğu azaltılmış sınıf ortamında, örgün veya online eğitim şeklinde 130 saatlik bir kapsamı bulunuyor.

Kişisel ve Mesleki Gelişiminiz için NLP

NLP Uzmanlık Eğitimi Kazanımları Nedir?

NLP Master Practitioner sertifika eğitiminde, dünyaca ünlü terapistlerin, seanslarında kullanmış oldukları stratejik iletişim tabanlı teknikleri, günlük ve profesyonel hedefleriniz için nasıl kullanabileceğinizi öğrenirsiniz.

Katılımcılar bu eğitimde özel veya mesleki hedefleri doğrultusunda öğrenmiş oldukları NLP teknikleri arasında ustaca geçişler yapabilmeyi, teknikleri birbiriyle kombine etmeyi, sistem bütünlüğünü dikkate almayı, tamamlayıcı araç ve disiplinlerden faydalanmayı öğrenirler.

NLP Master Practitioner eğitiminde öğreneceğiniz etkili NLP teknikleri ve profesyonel iletişim tabanlı insan mühendisliği araçları, size yaşamınız boyunca eşlik edecek olan faydalı beceriler kazandırır.

NLP'nin profesyonel alanlardaki kullanımına da ağırlık verilen bu ikinci aşamada, kaldıraç gücü yüksek insan mühendisliği ve iletişim araçları ile donatılırsınız.

NLP Master Practitioner sizi gerçek hayatta uygulanabilir pratik psikoloji ve iletişim becerileri ile donatan kapsamlı bir kişisel ve profesyonel gelişim programıdır. Geliştireceğiniz tüm becerileri, hedeflerinize odaklanmak, mesleğinizde ve özel hayatınızda daha hızlı ve etkili sonuçlar almak için kullanabilirsiniz.

NLP Master Practitioner mezuniyetiniz size uluslararası sahada düzenlenen tüm NLP Trainer eğitimlerine katılım için başvuru hakkı kazandırır.

NLP Master sertifika eğitiminde,

 1. İlgi alanınız veya mesleki uzmanlığınız doğrultusunda seçeceğiniz özel bir konuda NLP tabanlı bir proje (saha) çalışması yürüterek, öğrenmiş olduklarınızı doğrudan özel veya mesleki yaşamınıza transfer etmeye teşvik edilirsiniz.
 2. Koçluk, psikoterapi, satış veya benzeri profesyonel iletişim gerektiren alanlarda kullanılan, kaldıraç gücü yüksek insan mühendisliği ve iletişim araçları ile donatılırsınız.
 3. Mesleki alanlarda veya günlük yaşamda, kişiye zarar veren inatçı düşünce kalıpları ve inançlarınıza meydan okumayı öğreneceksiniz.
 4. Kendi iç dünyanızla ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğreneceksiniz.
 5. NLP 'ye özgü tipoloji modelleri sayesinde insan zihninin temel çalışma prensiplerini, kendinizi ve başka insanları daha iyi tanıyacaksınız.
 6. Olumsuz anı ve duyguları dönüştürmek için zihinsel kaynakların nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.
 7. İnsanları etkileyerek, ikna ederek, profesyonelce arzu edilen sonuca yönlendirmeyi öğreneceksiniz.
 8. Özel ve profesyonel yaşamda uygulanabilir pratik psikoloji ve stratejik iletişim becerilerinizi geliştireceksiniz.
 9. Kişiliğimizin derin katmanları olan aidiyet, inanç ve değerlerle çalışmayı öğreneceksiniz.
 10. Olumsuz alışkanlıklar veya psikosomatik semptomlarla üzerinde çalışırken bilinç dışı zihinden faydalanmayı öğreneceksiniz.
 11. Profesyonel araçlar yardımıyla hayatınıza, kişisel ve profesyonel hedeflerinize odaklanma ve üzerinde çalışma fırsatı bulacaksınız.
 12. Yaratıcılığınızı kullanma, problem çözme, hedef odaklı düşünme ve duygularınızı kontrol etme becerilerinizi geliştireceksiniz.
 13. İlişki dinamiklerini analiz etmeyi ve yapıcı bir biçimde çözümlemeyi öğreneceksiniz.
 14. Günlük ve profesyonel yaşam da daha etkili sonuçlar almak için stratejik iletişim modelleri ve hipnotik dil kalıplarından istifade etmeyi öğreneceksiniz.
 15. Birden çok NLP tekniğini eş zamanlı ve iç içe kombine ederek, hibrit çalışmalar yürütmeyi öğreneceksiniz. 

NLP Master Eğitim Ücretleri

Online

NLP Master Practitioner Eğitimi

Modüler Katılım Ücreti:
1 Saat: 176TL - Toplam: 23.000TL

veya

* İndirimli Katılım Ücreti:
1 Saat: 153TL - Toplam 20.000TL

* İndirimli eğitim ücreti ve taksitli (5 x 4000TL) ödeme seçeneğinden sadece, programın tamamına (130 Saat) katılmayı taahhüt eden katılımcılar yararlanabilir.

Sınıf İçi

NLP Master Practitioner Eğitim Ücreti:

Toplam 130 saat süren eğitim programının 1 saatlik katılım bedeli 215TL dir.

Toplam: 28.000TL

* Taksitli (5 x 5600TL) ödeme seçeneğinden sadece,
programın tamamına (130 Saat) katılmayı taahhüt eden katılımcılar yararlanır.

* İndirimden Kimler, Nasıl Yararlanabilir?

 • Akredite NLP Sertifika Eğitim Programlarımız katılımcıların uygulama becerisi geliştirmesi hedefleyen ve bu doğrultuda dünyanın en yüksek NLP eğitim standartlarına göre tasarlanmış olan, minimum 130 saat kapsamı bulunan uzun soluklu eğitim programlarıdır! "Bu eğitimde ne anlatılıyormuş, bir bakıp çıkarım..." anlayışına veya katılımcı profiline uygun değildir. 
 • Yoğun uygulamalı eğitim programımızın verimliliği açısından, katılımcıların programa aktif katılım sağlamalarını ve eğitimin son gününe kadar grubun bütünlüğünü koruyabilmesini önemsiyoruz.
 • Bu nedenle ön kayıt aşamasında, programının tamamına katılım niyetini bizimle baştan paylaşarak, ne istediğini bilen ve ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelerek, verimli eğitim grupları oluşabilmemize yardımcı olan katılımcılara avantajlı, katılım fırsatları sunarak teşvik etmek istiyoruz. Katılım tercihinizi bize ön kayıt formu ile bildirebilirsiniz:

Tecrübemize Güvenebilirsiniz

Eğitimci: Taşkın Köksalan

NLP sertifika eğitimlerimiz, sadece uluslararası akreditasyona sahip, yetkili NLP uzmanları ve alanında uzman konuk eğitmenler tarafından verilmektedir.

Alanında yüksek tahsil görmüş eğitmenlerimiz sizi ihtiyacınız olan pratik ve teorik bilgi ile donatırken, merak ettiğiniz soruların açıkta kalmamasına özen gösterir. Programdan sorumlu eğitmeniniz: Taşkın Köksalan (NLP Lehrtrainer DVNLP)

Uzaktan NLP Eğitimi

Online NLP Eğitimi Artık Mümkün!

Türkiye'nin en kapsamlı "NLP Uygulayıcısı Eğitimine" şimdi ev konforunda ONLINE katılabilirsiniz! Normal koşullarda yüz yüze eğitim formatında organize edilen akredite eğitim programımız, "Uluslararası NLP Enstitüleri Birliği - IN" in yayınlamış olduğu online eğitim yönergeleri doğrultusunda güncellenmiş olup, katılımcıların sınırlı bir süre programa uzaktan (online) katılabilmeleri kolaylığı sağlanmıştır.

Dünya da uluslararası NLP eğitim standartlarını karşılayabilen sınırlı sayıda enstitüye verilen bu izin hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Sınıf İçi Yüz Yüze NLP Eğitimi

İstanbul - Ankara - İzmir

NLP Uzman Uygulayıcı Eğitimleri

İstanbul NLP Master Practitioner

Ön Kayıtlar Başladı!

Ankara NLP Master Practitioner

Ön Kayıtlar Başladı!

İzmir NLP Master Practitioner

Ön Kayıtlar Başladı!

Diğer şehirlerde NLP eğitimi

Kendiniz planlayın!

NLP Uzmanlık Eğitimi Konuları

Eğitimin Asgari İçerikleri

Birçoğumuz yapmış olduğumuz işte başarılı ya da başarısız olmamıza neden olan zihinsel dinamiklerin farkında dahi değilizdir. Oysaki başarılı olmak zihnimizin içinde başlar. Bizi başarısızlığa sürükleyen ve sürekli frenleyen zayıflatıcı inançlarda bilinçaltımızda yer alır ve güncel yaşam içerisinde bir görev ya da zorluk ile karşılaştığımızda bunlar kendisini "ben bunun için çok yaşlıyım" ya da "o kadar akıllı ve tecrübeli değilim" vs. gibi sözlerde açığa çıkarıverirler. Zihnimiz içerisindeki inançlar potansiyelimizi sürekli etki altında tutar. Eğitimin bu bölümünde inanç sistemlerinin nasıl oluştuğunu, yaşamımıza etkilerini ve nasıl değiştirilebileceklerini öğrenin. Yaşamınızda sizi hedefleriniz doğrultusunda destekleyen inanç sistemleri edinin.

Alt başlıklar:

> İnanç sistemlerinin yapısı ve oluşum süreci.
> İnançların algı ve fizyoloji üzerindeki etkisi.
> Değişime direnç gösteren inançlar.
> İnanç sistemleri analiz ve değişim teknikleri.
> İnanç sistemlerinin sorgulanması.
> İnanç Değişim Döngüsü çalışması.
> Dickens kalıbının kullanımı.

Zamanın ve yaşam tecrübelerimizin beynimiz tarafından öznel olarak nasıl kodlandığını ve bu prensipten nasıl faydalanabileceğinizi ile ilgili bilgilerimiz derinleştiriyoruz. Bu derste zaman çizisi çalışmalarının özel kullanım alanlarını keşfediyoruz. NLP zaman çizgisi uygulamalarının, günümüzde koçluk, terapi, danışmanlık, iletişim veya sunum gibi birçok alanda etkili kullanımı söz konusudur.

Alt başlıklar:
> Zaman çizgisinde olumsuz anılarla çalışma.
> Travmatik hafıza modeli.
> Geçmişe gönderilen kaynakların kullanımı.
> Zaman çizgisinin yeniden işlenmesi (Reimprint).
> Sistem dizilim çalışmalarının entegrasyonu.

Hedeflerin bütünsel tasarlaması, değişim süreçlerini yönetmede ve stratejik iletişim gibi alanlarda başarıyla kullanılabilen "Mantık Düzeyleri Modeli" yaratıcısı Robert Dilts'e "Yaşam Boyu Onur" ödülü kazandırmıştır. Bu derste, insanın doğasını daha iyi anlayacak, değişime direnç gösteren dinamiklerin nedenlerini ve kaldıraç gücü prensibinden nasıl faydalanabileceğinizi öğreneceksiniz. Mantık Düzeyleri Modelini yardımıyla kendinizi daha iyi tanıyabilir ve içsel tutarlılık geliştirmeyi öğrenebilirsiniz. Kişisel gelişim, değişim, terapi, stratejik iletişim, yönetim ve hedef planlaması gibi alanlarda daha başarılı sonuçlar elde etmenk için kullanabileceğiniz Neuro Logical Levels modeli ile yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlıdır.

Alt başlıklar:
> Mantık Düzeyleri Modeli ve düzeyler arası etkileşim.
> Dile yansıyan belirtiler ve modelin stratejik iletişimde kullanımı.
> Mantık Düzeyleri Modeli ile hibrit hedef çalışmaları.
> Mantık Düzeyleri Modeli ile kişisel veya kurumsal gelişim.
> Model ile ilişki koçluğu (Perceptual Positions 2).
> Mantık Düzeyleri Modeli ile içsel tutarlılık geliştirme.
> Model yardımıyla kaynak geliştirme ve sorun çözme.

Robert Dilts, Ağız Çabukluğu Dil Kalıplarını, usta konuşmacıların söz cambazlıklarını modelleyerek NLP' ye kazandırmıştır. Bu kalıplar yardımıyla iletişim becerilerinizi geliştirerek sizi zor duruma düşüren sorulara kıvrak yanıtlar verebilmeyi öğrenebilirsiniz. Özellikle dili etkin kullanması gereken konuşmacılar, siyasetçiler, profesyonel koçlar, müşteri temsilcileri veya psikoterapistler, öğrenecekleri dil kalıpları yardımıyla sınırlayıcı düşünce yapılarının ve olumsuz inançların yıkıcı etkisini zayıflatarak yapıcı çözümlere yönlendirme becerilerini geliştirebilirler.

Alt başlıklar:
> Sözel Aikido ve yeniden çerçeveleme.
> Sorunu yeniden tanımlama.
> Çerçeve boyutunun Değiştirme.
> Analoji oluşturma / Yeni sonuç yaratma.
> Kriterlerin hiyerarşisi / Meta çerçeve.
> Düzey inme, Düzey çıkma / Karşı örnek.
> Dünya modeli, gerçeklik stratejisi.
> Değerler ve Yaşam Stili NLP.

Özgürlük, sevgi, dürüstlük, başarı gibi değerler içimizdeki motivasyon duygusunu kamçılayan unsurlardır. Onlar davranışlarımızı biçimlendirir. Onlar için insanlar birçok şeye katlanma ve savaşmaya hazırdır. Buna rağmen birçok insan kendi değerlerinin farkında dahi değildir. Arkadaşlarımızın, eşimizin ya da müşterilerimizin değerleri hakkında bildiklerimiz genelde daha da kısıtlıdır ve bunları dikkate almayı da unutabiliriz. Değerlerimiz konusunda bir farkındalığımız, içsel uyum ya da değerler hiyerarşimiz yoksa, olumsuz iç diyaloglar, yıpratıcı içsel çatışmalar, tutarsız davranışlar ve motivasyon eksikliği gibi sorunlar yaşayabiliriz. Eğitimin bu bölümünde değerlerin fark edilmesi ve bir önem sırasına sokulması üzerinde durulur. Enerji ve huzur dolu bir yaşamın en önemli koşullarından biri de insanın kendi değerleriyle uyum içerisinde yaşamasıdır...

Alt başlıklar:
> Değer motivasyon, karar, mutluluk ilişkisi.
> Değerlerin çıkartılması.
> Değerler hiyerarşisinin keşfedilmesi.
> Değer çakışması ve yaşam kuralları.
> Kriter hiyerarşisi ikna kalıbı.

Milton modelini kullanmayı öğrenerek bilinçdışı ile iletişim kurmayı öğrenin. Bu bölümde ileri düzey hipnotik dil kalıpları ve trans uygulamalarını keşfedeceksiniz. Dinleyicinin psikolojik direnç mekanizmalarına takılmadan, derin bir etki yaratabilmek için dünyanın önde gelen hipnoterapistlerinden olan Dr. Milton Erickson'un stratejik dil kullanımı, modelleme çalışması sonucunda NLP'ye kazandırılarak herkes için öğrenilebilir hale gelmiştir. Hipnotik dil kalıplarını kullanmayı öğrenerek günlük ve profesyonel iletişimlerinizde, dinleyiciye etki gücü yüksek mesajlar ulaştırabilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Trance endüksiyon teknikleri.
> İdeomotorik sinyallerle çalışma.
> Post hipnotik görevler ve gizli emirler.
> Dinleyici ile bağ kurma ve direnç azaltma.
> Dolaylı gerçeklik ve yönlendirme kalıpları.
> Seçenek kısıtlama kalıpları.
> Stratejik iletişimde Milton Modelinin kullanımı.

Metaforlar günümüzde eğitim, terapi, satış, pazarlama ve siyaset gibi stratejik iletişim gerektiren birçok alanda etkili biçimde kullanılıyor. Mecaz kullanma sanatı, etkili iletişimin vazgeçilmez bir anahtarıdır. Hz. Muhammed, Hz. Isa gibi peygamberler veya Gandhi, Buddha, Martin Luther King gibi iz bırakmayı başarmış konuşmacılar, etki gücü yüksek mesajlar iletirken sık sık hikaye ve metaforlara başvurmuşlardır. Karmaşık içeriklerin anlaşılabilmesini kolaylaştırmak, az söz ile çok şey anlatabilmek veya terapi, koçluk, satış gibi alanlarda bilinçaltına güçlü mesajlar gönderebilmek için metafor tasarlamayı ve stratejik iletişim süreçlerinizde kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Metaforların yapısı, faydası, kullanım alanları.
> Metaforik hikaye tasarımı.
> Mecaz geliştirme egzersizleri.
> İç içe geçmiş hikayeler.
> Çift kanallı indüksiyon .

Metaprogramlar, kendisini davranış ve tutum olarak açığa çıkaran algısal filtrelerimiz veya bilinçdışı işleyen zihinsel programlarımızdır. Bilginin algılanması, süzgeçten geçirilmesi, ayıklaması, düzene sokulması, duygulanım, motivasyon ve karar alma süreçlerinde rol oynayan Meta Programlar insandan insana farklılıklar göstermektedir. Bu derste kendinizi daha iyi anlayacak ve sizi diğerlerinden farklılaştıran düşünme kalıplarının neler olduğunu öğreneceksiniz. Kendinizin ve başkalarının zihin işleyiş biçimini keşfedip bunlardan nasıl faydalanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Alt başlıklar:
> Algı, işleme ve ölçüt kalıpları.
> Harekete geçme kalıpları.
> Temsil ve ikna olma kalıpları.
> Değişkenlik ve kıyaslama kalıpları.
> İlişki ve karar alma kalıpları..
> Odak ve çalışma biçimi kalıpları.
> Stresse karşı tepki kalıpları.
> İlgi ve zaman yönetim kalıpları .

NLP Elmas Haritası Tekniği, yaratıcılık ve problem çözme süreçlerinde kullanılan bir beyin fırtınası (brainstorming) aracıdır. Elmas Tekniğini bir parça kâğıt üzerinde bireysel olarak veya profesyonel koçluk gibi oturumlarda daha geniş bir alan kullanılarak uygulamak ve sorun olarak algılanan konuları çözümlemek mümkündür.

Alt başlıklar:
> Temel seviye haritanın oluşturulması.
> Çoklu bağlam ve Kartezyen sorular.
> Yer çapalarının kullanımı.
> İleri seviye haritanın oluşturulması.

Sübjektif algısal dünyanın programlama dilini öğrenin. Elinizdeki bu araç ile hızlı ve hedef odaklı, duygusal durumu etkileyebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Altmodalite eşlemesi (Mapping Across).
> İç ses ve görüntü duyarsızlaştırma.
> Hızlı Fobi Tekniği.
> Hayal kırıklığının geri bildirime kodlanması.

Her insan davranışı ardında onu yöneten bir strateji yer alır. NLP, alanlarında uzman olan kişilerin stratejilerini modelleyip öğrenmeyi ve öğretmeyi kolaylaştıran bir sistem geliştirmiştir. Bu sayede yaratıcılık, motivasyon, karar verme, esneklik ve benzeri beceriler artık tesadüfen oluşan duygusal kaynaklar olmaktan çıkarılıp, bilinçli kullanılabilir araçlar haline geliyor.

Alt başlıklar:
> Yeni davranış geliştirme kalıbı (NBG).
> R.O.L.E ve B.A.G.E.L modeli.
> Notasyon çalışmaları.
> Hafıza stratejisi.

İnsan zihnini anlamayı kolaylaştıran ve güçlü bir çalışma zemini yaratan "Parçalar modeli" ile yıkıcı içsel dinamikleri dönüştürmeyi öğreniyoruz. Bu teknik dönüşüm için ihtiyacımız olan iç kaynaklarımızla temas kurmayı kolaylaştırıyor.

Alt başlıklar:
> Parçalar modeli.
> Varoluş halleri.
> Öz Dönüşüm Tekniği aşamaları.
> Derinleştirme.

Başka birine içinizden geldiği gibi geri bildirim vermek veya size verilen geri bildirime içinizden geldiği gibi tepki vermek, istemeyen birçok sonuca sebep olabilir. Bu bölümde hedef odaklı geri bildirim vermenin ve almanın inceliklerini uygulamalar eşliğinde öğreneceğiz. Yönetimde, terapide, eğitimde, danışmanlıkta veya özel hayatınızda stratejik iletişim becerilerinizi geliştirerek daha başarılı sonuçlar almayı öğrenebilirsiniz.

Alt başlıklar:
> Geri bildirim kuralları.
> Paul Helwig Değer Dörtgeni Modeli.
> Değer temeli geri bildirim tasarımı.
> COIN metodu entegrasyonu.

Richard Bandler ve John Grinder tarafından başlatılan modelleme çalışması NLP birçok araç kazandırmıştır. Bu araç kutusu, sahada yaşanan gelişmeler doğrultusunda, ikinci ve üçüncü (yeni) nesil NLP uygulayıcıların katkılarıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Alt başlıklar:
> Tamamlayıcı dizilim çalışmaları (V.Satir).
> Sosyal Panorama (L.Derks).
> EMI Göz Hareketleri Entegrasyonu (S.Andreas).

NLP Eğitimi Kayıt Koşulları

%100 Müşteri Memnuniyeti

%100 Müşteri Memnuniyeti uygulamamız doğrultusunda, Türkiye sınırları içerisinde alabileceğiniz en kapsamlı NLP eğitim standardını size, en uygun ücrete sunmayı taahhüt ediyoruz!

Aynı koşullarda, daha uygun ücrete hizmet alımını belgelemeniz durumunda, ücret farkının tamamını size iade ediyoruz!

Bu uygulama, yüz yüze (sınıf ortamında) düzenlenen bir NLP sertifika eğitim programımıza, site üzerinde belirtilen indirimli (taahhütlü) kayıt seçeneğinden yararlanıyor olmanız durumunda, kayıt yaptırdıktan sonra 6 ay boyunca geçerlidir! 

Kime Önerilir? / Önerilmez?

Özellikle işinizde insan potansiyeli ve iletişim süreçleri önemli rol oynuyorsa, koçluk, terapi, eğitim, danışmanlık, yönetim, insan kaynakları, satış ve benzeri insan odaklı mesleki bir kariyer hedefliyorsanız, NLP Master Practitioner eğitiminde öğreneceklerinizden yüksek düzeyde istifade edebilirsiniz.

NLP ve insani bilimler alanında uzmanlaşmak isteyen, insana değer veren, öğrenmeyi veya öğretmeyi seven, gelişmeyi veya başkalarını geliştirmeyi, yardım etmeyi seven kişiler eğitim sürecinden faydalanabilir.

NLP alanında uzmanlaşmayı sürdürmek, profesyonel koçluk veya NLP eğitimcisi olarak mesleki kariyer yolculuğuna devam edenler.

Profesyonel koçlar, hekimler, danışmanlar, idareciler, eğitimciler, konuşmacılar, diyetisyenler, psikologlar, psikoterapistler, insan kaynaklarında görev yapanlar, öğretmenler, psikolojik danışmanlar, avukatlar, satıcılar, girişimciler, sanatçılar...

Sağladığı ileri düzey teknik bilgi birikimi ve beceriler nedeniyle, kişisel ve mesleki gelişimine önem veren herkes, NLP Master Practitioner programından yüksek düzeyde istifade edebilir. 

NLP disiplini, insanın doğası ile ilgili önemli püf noktaları, stratejik bilgiler ve yüksek düzeyde etkili iletişim teknikleri içerir. NLP, faydalanabileceğiniz büyük bir araç kutusu gibidir. İnsanlar araçları iyi bir amaç için kullanabilecekleri gibi, sadece kendi çıkarları, hatta başkalarına zarar vermek için de kullanabilmektedir.

Bu eğitim, başkalarını istekleri dışında manipüle etmek, insani değerleri gözetmeden güç veya kısa yoldan kazanç elde etmek isteyenler için düşünülmemiştir. NLP araçlarının etik olmayan kullanım biçimleri, uzun vadede kişinin kendisine, başkalarına ve NLP profesyonellerinin mesleki itibarına zarar verecektir.

İnsan mühendisliği ve NLP eğitim içerikleri ile ilgilenmiyor, sadece duvara asacak şık bir sertifikaya veya kulağa hoş gelen yeni bir unvana ihtiyacınız varsa bu eğitim size göre değil. Başka kurumlardan daha kolay, kısa sürede ve uygun ücrete hizmet almayı seçebilirsiniz.

Temel insan haklarının gözetildiği eğitim programımız, herkesin katılımına açıktır. Belli bir zümreye ait değildir. Bu çeşitlilik, insan ilminin konuşulduğu eğitim programımıza değer katıyor. Sizden farklı görünen, farklı düşünen, farklı hisseden veya farklı şeylere inanan insanlara tahammülünüz yoksa, programa katılmanız önerilmez.

NLP, birçok insanın yaşamını olumlu yönde değiştirmiş olan güçlü bir öğretiler bütünüdür. Bununla birlikte, yaşamında değişiklik arzulayan bir kişinin bu değişime hazır ve istekli de olması, kendisini ortaya koyma iradesine sahip olması gerekir. Yaşamıyla ilgili şikayetleri olan, fakat hayatını değiştirmek için herhangi bir sorumluluk almak istemeyen, sadece sihirli bir formüle ihtiyacı olan kişilere bu eğitim programı önerilmez.

Diğer NLP Eğitimlerinden Farkı?

NLP Mezuniyetiniz Tüm Dünya'da Tanınır

Int. Association of NLP Institutes

IN

European Association of NLP

EANLP

Deutscher Verband für NLP

DVNLP

European Community For NLP

ECNLP

NLP ile Kariyerinizde Yükselin

NLP Profesyonel Gelişiminizi Destekler

NLP eğitimlerimizde uyguladığımız yüksek standartlar, benzer disiplinler alanında eğitim veren üniversite ve organizasyonlar tarafından dikkate alınır.

Akademik Kariyerinize Destek: NLP eğitimlerini akademik düzeyde onaylatma imkanı bulunan mezunlarımız, eğitim seviyelerine göre 4 - 52 arası akademik ECTS Puanı (European Credit Transfer System) kazanarak kariyerlerine destek olabiliyorlar.

Koçluk Kariyerinize Destek: Dünyanın en büyük koçluk organizasyonlarından olan "International Associations of Coaching Institutes" - ICI Türkiye temsilcisiyiz. NLP eğitimlerimizin her bir saati, koçluk kariyeriniz için size kredi puanı kazandırır.

Hipnoz Kariyerinize Destek: Enstitümüz "World Hypnosis Organization" - WHO resmi üyesi ve Türkiye temsilcisidir. NLP eğitimlerimiz, Hipnoz uygulayıcısı kariyeriniz için size resmi kredi puanı kazandırır.

Int. Association of Coaching Institutes

ICI

World Hypnosis Organization

WHO

Steinbeis Transfer Institut Berlin

SHB

SAYFA ÖZETİ

NLP Master eğitimi nedir? NLP uzmanlık eğitimi ne işime yarar? Kimler NLP uzmanlık eğitimi almalı? NLP uzmanlık eğitimi katılım koşulları. NLP Master Practitioner eğitimini kim veriyor? NLP Master eğitimi hangi şehirde? NLP Master Practitioner eğitim içerikleri. NLP uzmanlık eğitim ücretleri. Sertifikaların geçerliliği. Profesyonel koçluk kariyerinde NLP.